Miesiączka trwająca 25 dni.

3 odpowiedzi
Witam. Mam bardzo nietypowy problem. Otóż od 5 lat miesiączkuję bardzo nieregularnie i obficie. Moje miesiączki trwają nawet 4 tygodnie, potem kilka dni przerwy i znowu. Albo pół dnia, przerwa dzień i tak w kółko. Ogólnie obliczyłam że przeciętnie w ciągu miesiąca krwawię 25 dni. Miałam robione usg ginekologiczne, nic tam nie wykryto.Robiłam poziomy podstawowych hormonów kobiecych. Dostałam informacje że są w porządku. Od momentu rozpoczęcia tych miesiączek nieregularnych przytyłam ok 15 kg. Bardzo mi puchną nogi. Mam dużo wody w organizmie. Dodatkowo od tego momentu mam różne wypryski na piersiach. Również od tego momentu zaczęła mi się nerwica lękowa. Nie mogę przyjmować hormonów z uwagi na złe krążenie. Od lutego bieżącego roku zaczęłam przyjmować divascan oraz cavinton forte na migreny. Wtedy zaczęły mi się miesiączki regulować , były co 2 miesiące terminowo. Musiałam te leki odstawić z uwagi na kłopoty trawienne. I miesiączka od razu zaczęła trwać długo.Stała się nieregularna. Proszę o podpowiedź, poradę. Byłam już u 5 ginekologów. Nikt nie zna przyczyny. Dodam też że mam ostatnio kłopoty jelitowo-żołądkowe. Lekarz wykluczył kłopoty z układem pokarmowym. Czy to może być powiązane ? Może endometrioza ? Badania pod kątem hematologii, układem krzepnięcia ok.
Układ krzepnięcia napewno trzeba zrobić. Ile pani ma lat bo może trzeba wylyzeczkowac macie i czy pani rodziła? Może rozwiązaniem byłaby wkladka hormonalna mirena.

Dzień dobry, rozpoznanie można postawić na podstawie wyników przeprowadzonych badań. Jeśli wszystkie wyniki są prawidłowe trudno stwierdzić przyczynę dolegliwości. Opisane objawy wskazują na zaburzenia układu hormonalnego. Nie może Pani jednak stosować zalecanych leków, co utrudnia Pani leczenie. Proszę skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem. Sugerowałabym jeszcze sprawdzenie poziomu prolaktyny i hormonów tarczycowych. Pozdrawiam
Tego nie da się skomentowac bez rozmowy. Na pewno można to zatrzymać.To tylko objaw a przyczyn moze być kilka. Prosze umówic sie do Diomed Mysłowice tel 32 225 02 07 Miciński Piotr. gin.-endokrynolog. Evtl bad FSH LH Estradiol TSH, PRL.