Miesiąc temu urodziłam dziecko a od 3 tygodni mieszkam z chłopakiem. Bardzo cieszyłam się że zamiesz

4 odpowiedzi
Miesiąc temu urodziłam dziecko a od 3 tygodni mieszkam z chłopakiem. Bardzo cieszyłam się że zamieszkamy razem, wszystko razem planowaliśmy, było super. Pod koniec ciąży miałam sporo stresu bo zamiast lepiej było gorzej. Potem poród w czasie pandemii też był ciężki bo nikt mnie nie mógł odwiedzić i wesprzeć w nowej sytuacji, tylko telefonicznie. No i na koniec przeprowadzka, która kosztowała i kosztuje mnie sporo emocji (jestem bardzo wrażliwą i uczuciową osobą). Do tego dopadł mnie baby blues i trochę sobie z tym poradziłam ale jeszcze potrzebuję pomocy. Jako mama i pani domu radzę sobie świetnie tylko przez przeprowadzkę i tęsknote za domem, mama, za tym co było wcześniej nie mogę sobie poradzić. Z mamą codziennie rozmawiamy, widzimy się co 2-3 dni a ja nie mogę się otrząsnąć, ciągle wspominam jak to było w domu i to mnie przytłacza i rządzi moim życiem. Co mogę zrobić żeby tak nie myśleć, jak poradzić sobie emocjonalnie z tęsknotą?
Dzień dobry,
ostatni okres w Pani życiu obfitował w wiele zmian, napięć i stresów oraz samotności wynikającej z specyficznego czasu pandemii. To wszystko może powodować, że zamiast cieszyć się z tego nowego okresu w Pani życiu, czuje się Pani przytłoczona. To zupełnie naturalne uczucie.

Oczywiście nie można lekceważyć trudności emocjonalnych związanych z narodzinami dziecka. Zachęcam Panią do konsultacji z psychoterapeutą w celu głębszego zdiagnozowania trudności oraz ustalenia planu działania, aby mogła Pani sobie poradzić w obecnej sytuacji.

Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego,
Marta Bereza

dzień dobry,
W Pani życiu ostatnio jest wiele zmian. Każda zmiana niesie ze sobą i trud przystosowania się, i niepewność, i lęk. Ale też nadzieję, ciekawość, możliwość rozwoju. Proszę dać sobie czas i zgodę na to, co Pani przeżywa teraz. Jest zupełnie normalna Pani tęsknota za tym, co minęło. Być może, jest to informacja, że było Pani dobrze wtedy....? Często niepokoimy się , kiedy nie pozwalamy sobie na przeżywanie niektórych emocji. Dlatego proszę je przyjąć, takimi jakie są. I proszę obserwować, jak wzrasta Pani uczucie do Maleństwa, i czego Pani potrzebuje teraz od siebie, od partnera. To nowa sytuacja, może więc Pani sprawdzać co nowego Pani potrzebuje teraz , a co jest już niepotrzebne.
Powodzenia . Pozdrawiam
Witam serdecznie,
nawiązując do przedstawionego przez Panią tematu to w ostatnim czasie była Pani postawiona przed zupełnie nowymi wyzwaniami, a pandemia jeszcze to utrudnia. Zastała sytuacja dla Pani jest zupełnie nowa. Najważniejsze jest przyjęcie tych emocji, które pojawiają się, a w przypadku kiedy to byłoby za ciężkie, ważne by skontaktować się z psychoterapeutą, by bardziej doglębnie rozpoznać temat, serdecznie pozdrawiam i
zapraszam
Witam, to ciężki czas. Zarówno dla Pani jak i bliskich. To zrozumiałe, że odnalezienie się w nowej sytuacji trochę zajmie. Proszę dać sobie szansę. Gdyby taki nastrój się utrzymywał zachęcam do skontaktowania się z psychoterapeutą w miejscu zamieszkania. Pozdrawiam