mięsak u dziecka

5 odpowiedzi
Witam u mojego 2 letniego synka wyczulam mały guzek o wielkości 1 cm byłam u lekarki która powiedziała ze nic z tym naradzie nie będziemy robić bo jest male.szukam pomocy na wlasna rękę.boje się ze to mięsak.guz wydaje mi się nie zatwardy ale dość głęboko taki bulgoczacy znajduje się na mięśniu kolo piszczeli.od 1 tygodnia nie urósł.moje pytanie.czy dzieci maja łagodne guzki czy wszystkie są zlosliwe
Radziłbym kontakt z chirurgiem dziecięcym lub onkologiem, pozdrawiam, Laskus.

W tym temacie musi się wypowiedzieć chirurg dziecięcy, po obejrzeniu zmiany
Dzien dobry
Pomocne bedzie Usg zmiany i biopsja najlepiej gruboigłowa
chyba ze to zbiornik płynowy wtedy cienkoigłowa-BAC.
Zwykle u dzieci wystepuja zmiany łagodne tłuszczaki
włokniaki
torbiele skórne
Możliwe ze to zwłókniały krwiak po urazie

Dr med. GRZEGORZ SZCZĘŚNIAK
Zajmuję się chirurgią dorosłych. Polecam wizytę u pediatry. Guzki mogą być łagodne i złośliwe.
Nie każdy guz jest nowotworem, przeważnie są to zmiany niezłośliwe a u małego dziecka często jest to zmiana np po urazie albo po szczepieniu. Nie można jednak lekceważyć żadnego guza, jeśli ma Pani wątpliwości proszę zgłosić się do chirurga, ktfóry zaleci USG zmiany, na pewno trzeba obserwować guzka, czy nie rośnie.