MIĘCZAK ZAKAŹNY POTRZEBNY LEKARZ!!! JAK WYLECZYC?

7 odpowiedzi
Witam, Bardzo proszę o pomoc!

Mam objawy MIĘCZAKA ZAKAŹNEGO, chciałabym znaleźć specjalistę, który miał z tą chorobą do czynienia i wyleczył ją. Proszę o nakierowanie mnie, polecenie lekarza, który spotkał się z takimi przypadkami, bądź doradzić jak tą chorobę wyleczyć. BŁAGAM o POMOC.
Drodzy autorzy tego typu pytań, proszę zwrócić uwagę na fakt, iż tego typu pytanie powinno zawierać choć namiastkę szansy na udzielenie odpowiedzi. Szuka Pani lekarza gdzie? Poznań, Białystok, Londyn??? Mięczaka zakaźnego sama Pani nie wyleczy, proszę trafić do dermatologa.

Witam! Każdy dermatolog miał kontakt z mięczakiem zakaźnym i poradzi sobie z leczeniem tej choroby. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Metody leczenia tej częstej choroby wirusowej mogą być odmienne zależnie od wieku chorego, stanu jego układu odpornoścowego, zajętej okolicy czy rozległości zmian - np. zniszczenie ciekłym azotem, łyżeczkowanie czy miejscowe preparaty drażniące. Proszę poszukać w okolicy - każdy specjalista dermatologii będzie w stanie Pani pomóc. Pozdrawiam serdecznie.
Witam,
Proszę się nie martwić. Mięczak zakaźny to dość powszechne schorzenie wirusowe spotykane w praktyce dermatologicznej. Myślę, że wizyta u każdego dermatologa powinna rozwiązać Pani problem. Istnieje kilka sposobów radzenia sobie z tym schorzeniem. Warto rozpocząć od domowej terapii preparatem Solphadermol postępując zgodnie z wytycznymi na ulotce.
Namawiam do wizyty u dermatologa celem weryfikacji rozpoznania.
Pozdrawiam, DM
Mięczak zakaźny to dość powszechna choroba wirusowa skóry i błon śluzowych , wystepuje często u dzieci i osób dorosłych. W zalezności od wieku pacjenta oraz nasilenia zmian skórnych dobierana jest metoda leczenia. Powszechnie stosowane są preparaty miejscowe , krioterapia , elektrokoagulacja, łyżeczkowanie lub usuwanie zmian metoda laserową.
Myślę,że większość lekarzy miała z tym do czynienia-i niestety nie sądzę,żeby ktoś się szczególnie w tym problemie specjalizował. Po prostu mięczak jest dość uporczywy i trudny do leczenia, mimo,ze nie jest to problem groźny sam w sobie. Dawna, dośc skuteczna metoda polegała na nakłuwaniu-wyciskaniu i jodynowaniu zmian (oczywiście w rękawiczkach). Proponowałabym spróbować laseroterapii (w gabinecie lekarskim, najczęściej dermatologicznym).
Zapraszam na wizytę. Katarzyna Kowalska-Górska - specjalista dermatolog