Miałem zabieg plastyki napletka. Po jakim czasie żołądź powinna się „schować” a wchłaniane szwy znik
Miałem zabieg plastyki napletka. Po jakim czasie żołądź powinna się „schować” a wchłaniane szwy znika? Pytanie również co do krwawienia czy drobne punkty krwawe to nic takiego? Zabieg miałem 2 dni temu i teraz jest jeden punkcik niedaleko szwu.
1 odpowiedź
Dzień dobry. Wszystko zależy, jaki rodzaj zabiegu miał Pan wykonany? Czy było to tylko podłużne nacięcie przewężenia, czy też częściowa resekcja napletka? Napletek powinien wracać na swoje miejsce po ustąpieniu obrzęku pooperacyjnego. Zwykle trwa to ok. 7 do 10 dni. Najważniejsze, to nie próbować naciągać go "na siłę". Takie manewry mogą tylko zaszkodzić. Krwawienie z linii cięcia może być obecne przez cały okres obecności szwów. Jeżeli jest to tylko punktowe, lekkie podkrwawianie, to nie ma o co się martwić. W przypadku widocznego ciągłego krwawienia, nieustępującego po próbach jego zahamowania poprzez ucisk i/lub schłodzenie, proszę koniecznie skontaktować się z operatorem.
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.
