Miałam założone wysokie podwyższenie zgryzu na siódemki 8 października. Przez długi czas nosiłam je

1 odpowiedzi
Miałam założone wysokie podwyższenie zgryzu na siódemki 8 października. Przez długi czas nosiłam je wyższe po prawej stronie. Zaczęłam odczuwać ból i strzykanie w prawym stawie, uczucie zapchanych uszu i pulsowanie. Wystarczy nawet, że dotknę żuchwy po prawej stronie i słychać trzask. Do tego ciągle czuję uczucie napiętych mięśni twarzy. Natomiast w nocy na pewno nie zgrzytam zębami, śpię z otwartą buzią, tak jak kiedyś. Podwyższenie zostało zdjęte przez ortodontę, jednak dolegliwości nie ustąpiły. Nie umiem układać szczęk tak jak przedtem. Kiedy ich nie kontroluję i są luźno, to czuję jakby żuchwa za bardzo wisiała, więc wtedy zaciskam zęby. Wpadłam w takie błędne koło. Mam wrażenie, jakby po prawej stronie coś się przekręciło albo wypadło, czuję taką ociężałość i dyskomfort. Mimo spiłowania podwyższenia wciąż czuję, że po prawej stronie jest wyżej. Zauważyłam u siebie powiększenie twarzy i lekką asymetrię. Na pewno nie jest to opuchlizna. Dodam, że przed założeniem podwyższenia nigdy nie miałam problemów ze stawem skroniowo-żuchwowym ani mięśniami. Czym mogą być spowodowane te dolegliwości, jest możliwość, że z czasem same ustąpią? Czy podwyższenie mogło spowodować jakieś trwałe zmiany? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Witam!
Na pewno w Pani wypadku potrzebna byłaby lepsza diagnostyka, czyli tomografia stawu, modele, badanie mięśni i stawów. Proszę zgłosić się do lekarza, który może pomóc ze stawem skroniowo- żuchwowym.