Mialam dzisiaj pierwsze w życiu badanie wzroku, ponieważ od jakiegoś czasu obraz w odległości rozmyw

2 odpowiedzi

Mialam dzisiaj pierwsze w życiu badanie wzroku, ponieważ od jakiegoś czasu obraz w odległości rozmywał mi się. Dostalam receptę na okulary, oraz wyniki badania na papierze, jednak nie do końca rozumiem ich znaczenie. Jeśli chodzi o wadę wzroku jest to (SPH) -0,50 dla każdego oka, czy konieczne jest noszenie okularów przy tak małej wadzie? Druga rzecz jest w skrócie opisana jako "CYL" o wartości -0,75, również dla obydwu oczu. Czy jest to astygmatyzm, czy oznacza coś innego, oraz czy jest to duża wada wzroku?
Oznaczenie CYL - 0.75 oznacza, że posiada Pan/Pani astygmatyzm. Ważna także jest oś astygmatyzmu, ponieważ różni się tolerancja dla astygmatyzmu w zależności od jego osi. Jeżeli widzi Pan/Pani rozmyty obraz do dali, a korekcja - 0.5 Panu/Pani pomaga, to należy używać okularów co najmniej do jazdy samochodem. Jeżeli ma Pan/Pani przepisane szkła z cylindrami, to należy je nosić na stałe, a najpierw się do nich przyzwyczaić. Zależy jakie okulary są wpisane na recepcie. Ale a pewno warto używać okularów, bo zmniejsza to dyskomfort i pozwala uniknąć chorób przedniego odcinka oka w przyszłości.

Astygmatyzm, wada stopnia niskiego.
Wadę należy skorygować.