Mialam czerwone gadlo i lekarz przepisal mi antybiotyk macromax. Dziś zauwazylam u siebie biale nalo

9 odpowiedzi
Mialam czerwone gadlo i lekarz przepisal mi antybiotyk macromax. Dziś zauwazylam u siebie biale naloty. Czy ten antybiotyk zadziała na angine ropną?
Powinien zadziałać, ale nie każdy nalot znaczy "ropna angina"...

Azytromycyna jest aktywna w większości przypadków wobec paciorkowców. Jednakże jesli nasilenie objawow miało miejsce już w trakcie jej stosowania może to świadczyć o jej nieskuteczności w tym przypadku. Proponuję wstrzymać się jeszcze dobę i w razie braku poprawy udać się do lekarza.
Witam,
Z wykształcenia jestem lekarzem internistą, ale od 20 lat specjalizuje się w medycynie estetycznej i w tym temacie z chęcią odpowiem na wszelkie pytania.
Pozdrawiam
lek. med. Małgorzata Ornatowska
Tak, zadziała.
Tak działa
Bez zebrania wywiadu i badania fizykalnego w tym obejrzenia gardła wiarygodna odpowiedź jest niemożliwa. Zapraszam na wizytę.
Owszem, choć nie jest to leczenie I rzutu w anginie a nadużywanie makrolidów (Do nich należy macromax) prowadzi do narastające oporności bakterii.
Dzień dobry,

Jest to antybiotyk stosowany w zapaleniu migdałków, w przypadku braku skuteczności należy rozważyć zminę na inny.

Pozdrawiam
Byłby właściwszy inny antybiotyk ale Macromax też może zadziałać. Jeżeli po trzech leczenia nie będzie poprawy, to musi się Pani zgłosić do lekarza ponownie. Pozdrawiam Czesław Drozd