Mezoterapia igłowa

13 odpowiedzi
Dzień dobry,
mam pytanie odnośnie kwasu hialuronowego a konkretniej mezoterapii - otóż, robiłam dwa razy zabieg kaniulą Skinboosters Light i HydromaMax i nie widziałam kompletnie żadnych efektów po dłuższym czasie, natomiast po dwóch zabiegach mezoterapii igłowej za pomocą klasycznych wielokrotnych wkłuć igłą efekty były rewelacyjne. Dlaczego tak się dzieje, że po dużo droższych zabiegach, gdzie kwas wprowadzany jest głębiej pod skórę za pomocą kaniuli nie mam żadnych efektów? Dlaczego płytkie wkłucia za pomocą igły przynoszą dużo lepsze rezultaty niż kaniula? Zaznaczam, że mam 30 lat.
Proszę o odpowiedź
Dziękuję serdecznie
Małgorzata
Myslę że głębsze podanie przedstawionych w pytaniu materiałów na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego za pomocą kaniuli spowodowalo nawilzenie glebszych warst, zas podanie punktowe=śródskórne dało swietny efekt nawilżenia skóry. W Pani wieku nawilżanie powierzchowne jest bardziej wskazane, w pózniejszym czasie (za pieć, dziesieć lat ) głębsze, zagęszcające skórę i unoszące ją za pomocą kaniuli da lepsze pożądane wtedy efekty

Dzień dobry Pani Małgorzato, ja w swej codziennej pracy również obserwuję lepsze efekty pracując przy pomocy igły. Podając preparat igłą na tzw. bąbelki czy kulki (deponowanie go płytko pod skórą) uszkadzamy skórę, a tym samym wymuszamy na niej przemiany regeneracyjne.
Zapraszam na konsultację, będziemy mogły szerzej porozmawiać o wskazaniach i zaleceniach, które mogłyby przynieść u Pani najlepsze rezultaty.
Pozdrawiam, Monika Mazur
Ja do rewitalizacji i odmłodzenia twarzy proponuję moim Pacjentkom zabieg mezoterapii igłowej z nieusieciowanym kwasem hialuronowym do skóry, natomiast do głębszych warstw tkanki podskórnej lepsz efekty daje zabieg kaniulą z usieciowanym kwasem hialuronowym, najlepiej wzbogaconym o hyroksyapatyt. Dobór techniki podania oraz preparatu jest indywidualny i zależy od potrzeb skóry danej osoby. Zapraszam na konsultację. Dr Joanna Jędrys chirurgplastyczny-krakow.pl
Każdy rodzaj skóry i wiek wymaga innych zabiegów. Stosujemy często techniki łączone. Każda pacjentka ma prawo widzieć większą poprawę po innym zabiegu niż zastosowany wcześniej. Koktajle do mezoterapii zawierają zwykle kilkanaście składników, w tym nanopeptydy, witaminy i inne. Ilość preparatu zastosowana podczas zabiegu mezoterapii to min 3- 5 ml na twarz. Ilość nakłuć a przez to pow. dystrybucji do skóry jest znacznie większa . Nie znaczy to jednak , że zabiegi z np. Hydromaxem czy Skinboosters nie działały wcale. Zarówno jedne jak i drugie należy powtarzać aby kondycja skóry była taka jakiej oczekujemy. :-)
Szanowna Pani Małgorzato,
kwas hialuronowy stosowany w mezoterapii jest nieusieciowanym kwasem stąd jego efekt ujędrniający, nawilżający, poprawiający kondycje skóry. Powinien byc prawidłowo podany w iniekcjach "płytko".
Kaniulami można wprowadzać kwas hialuronowy, ale zazwyczaj tą technike wykorzystuje się do podawania wypełniaczy - czyli usieciowanego kwasu hialuronowego. Oczekiwany efekt zabiegu jest zupełnie inny, jak i preparat jest zupełnie innym "kwasem".
Pozdrawiam serdecznie,
Wojciech Szychta
Witam. Preparaty typu Skinbooster mają zarówno właściwości nawilżające jak i delikatnie wypełniające, natomiast w przypadku klasycznego koktajlu oprócz nawilżenia do skory dostarcza się witaminy i minerały niezbedne do prawidłowego funkcjonowania. Może te różnice w składzie sprawiły ze jest Pani bardziej zadowolona z klasycznej mezoterapii. Istnieje również możliwość ze preparat podawany kaniula został wprowadzony w zbyt głębokie warstwy i nie miał szans zadziałać prawidłowo. Pozdrawiam MP
Witam! Nie wiem jakich efektów Pani oczekiwała. Sądząc z wieku nie boryka się Pani z wiotkością i licznymi zmarszczkami. Mezoterapia to również profilaktyka. Proszę przez kilka lat przestać dbać o siebie i nie korzystać z zabiegów-wtedy zobaczy Pani znaczącą różnicę. Mezoterapia igłowa jest przeznaczona dla innych preparatów ,"kaniulowa" dla innych. Być może preparat przystosowany do płytkiego zastosowania podano zbyt głęboko i powędrował żyłami do nerek i wątroby;))). Nie ma takiej zasady,że igłowa działa lepiej -to kwestia zastosowanego praparatu ,odpowiednio do wskazań. Ponadto nie wszystkie efekty są "wyraźnie dostrzegalne" przez pacjentkę bo zmiany dokonują się na poziomie komórkowym i tkankowym ( czyli właśnie profilaktyka). Niektóre Panie widzą "efekty" nawet po zabiegach wykonywanych u kosmetyczek . Szkopuł w tym ,że trwają one od wyjścia od kosmetyczki do następnego poranka ,kiedy to ponownie oglądamy się w lustrze...Weźmy np. taki bzdurny masaż gorącą czekoladą! Szamaństwo!:).Mezoterapia jest zabiegiem cyklicznym - to nie jeden czy dwa zabiegi , niezależnie od preparatu. Powinna być wykonywana w seriach zgodnie z zasadą "faza uderzeniowa, podtrzymująca i przypominająca". Takie serie zabiegów powinny być powtarzana 2 razy w roku. co do ceny to takie jest życie -jedni mają inni nie....Moim zdaniem efekty ,które Pani PO 2 ZABIEGACH widziała bądź nie to co najwyżej lepszy i gorszy dzień .Pozdrawiam
Witam serdecznie. NIe ma w tym nic odkrywczego, ponieważ wszystkie zabiegi, które mechanicznie lub fizykochemicznie drażnią skórę powodują pobudzenie procesów naprawczych i poprzez to widoczne odmłodzenie. Dodatkowo preparaty o których Pani wspomniała używamy do mezoterapii, czyli jak sama nazwa mówi dedykowane są do warstwy śródskórnej a niestety kaniulą trudno jest osiągnąć precyzyjnie i dokładnie te warstwę skóry, szczególnie u osób z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Pozdrawiam. Damian Antczak
Witam, sama sobie Pani odpowiedziała na pytanie to nie kwas hialuronowy pobudza skórę do odnowy a ukłucia , Proponuję poczytać na necie o RF z mikronakłuwaniem , na mojej stronie klinika Forever Young proszę poczytać o zabiegu MesoTherm , na pewno jest tańszy od kwasu podawanego kaniulą a efekty są o niebo lepsze. W środowisku lekarzy medycyny estetycznej jest takie powiedzenie , że kaniule zostały wynalezione przez firmy produkujące kwas hialuronowy, żeby podawać duże ilości kwasu , oczywiście za odpowiednio wyższą cenę. Pozdrawiam
Te preparaty ,które Pani wymieniła powinno się podawać igła ,a nie kaniulą,i techniką mezoterapii,czyli pojedyńcze wkłucia w odstępach ,dlatego nie było efektu.Preparaty bardzo dobre,tylko inna technika . Kaniulą podaje się inne preparaty,bardziej usieciowane i w pózniejszym wieku .
Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszego organizmu. Niestety po 25. roku życia powoli tego kwasu nam ubywa i wskazana jest jego suplementacja. Mezoterapia to nic innego niż "zastrzyk młodości". Zabieg techniką nappage czyli wielokrotnych szybkich wkłuć igłą pozwala na wprowadzenie kwasu hialuronowego w głębsze warstwy skóry niż jego płytkie podanie linijne kaniulą. Ze względu na fakt, że obydwa preparaty zawierają kwas hialuronowy usieciowany, lepszą techniką jest podanie ich w w głębsze warstwy skóry. Stąd też efekt utrzymuje się dużo dłużej.
Wszystko zależy od problemu z który mamy do rozwiązania.Jesli jest to wiotkosc skory czy tez odwodnienie to nakłuwanie jest znacznie skuteczniejsze.Jesli chcemy nieznacznie podnieść owal twarzy czy zniwelować niewielkie zmarszczki to mezotrrapia kaniulą jest znacznie lepsza.Zawsze najwazniejsza jest konsultacja i dostosowanie zabiegu do potrzeb skory pacjenta
Pani Małgorzato, wszystko zależy od rodzaju skóry. Najprawdopodobniej pani skóra wymagała nawilżenia i powierzchownej odbudowy. Mezoterapia igłowa podawana w powierzchowne warstwy skóry powoduje, że jej struktura widocznie się zmienia, skóra staje się rozświetlona i nawilżona. W wieku 30 lat wg mnie takie zabiegi wystarczają aby utrzymywać skórę w dobrej kondycji. Natomiast zabiegi produktami z kwasem hialuronowym przeznaczonym do głębszych iniekcji powodują odbudowę głębszych warstw skóry. U pani prawdopodobnie te warstwy są w dobrej kondycji i dlatego nie było widać efektu . U osób, gdzie widać odwodnienie skóry , zmniejszone napicie po zabiegu Skinboosters skóra szybko się napina i nawadnia .