mężczyzna lat 32 WYNIK Badanie wykonano w sekw. FSE,obrazach T1, T2, STIR, w płaszczyznach osi

1 odpowiedzi
mężczyzna lat 32

WYNIK

Badanie wykonano w sekw. FSE,obrazach T1, T2, STIR, w płaszczyznach osiowych i strzałkowych

Lordoza lędźwiowa spłycona.
Wielopoziomowe guzki Schmorla.
W trzonie L4 ogniskom o morfologii naczyniaka.
Zmiany degeneracyjne krążka mk L4-L5 pod postacia obniżenia jego uwodnienia i wysokości.
Na wys. L3-4 bulging krążka mk skierowany dootworowo, z zachowaną rezerwą.

Na wys. L4-5 szerokopodstawna wypuklina krążka mk modeluje worek oponowy, przylega do korzeni nerwowych L5 i redukuje dolne części otworów mk, z zachowana rezerwa
Stożek rdzeniowy bez zmian ogniskowych.
Tłuszczak nici końcowej.
jestem po dwóch rehabilitacjach i nadal bule
Wniosek z MR: dyskopatia lędźwiowa L3/L5 oraz tłuszczak nici końcowej.

Sądzę, że najwięcej korzyści odniesie Pan z wizyty w poradni rehabilitacji medycznej.