MĘTY W OKU

5 odpowiedzi
Witam

chciałbym zapytać czy możliwe jest skuteczne usunięcie tzw mętów z oka ? czy istnieją jakies sprawdzone metody leczenia ?
Męty w ciele szklistym trudno leczyć jeżeli trwają długo tzn np powyżej 2-3 miesiące
należy brać Vitroft 1 tabl. Wapno 500 1 tabl i rutinoscorbin 3x2 tabl . Dobrze byłoby wykonać USG Gałki ocznej

Są dwie skuteczne metody: 1-rozbicie laserem 2- usunięcie mętów wraz z ciałem szklistym tgz. witrektomia.Zawsze trzeba wziąć wszystkie za i przeciw oraz możliwość wystąpienia powikłań
Dzień dobry. Męty . dużym stopniu daje się zlikwidować za pomocą kropli. Nie udaje się w 100 % gdyż są one częścią składową procesu starzenia się oczu. Już po 30 roku życia mają prawo występować męty jest to rzecz normalna pod warunkiem , że nie jest ich dużo. W innej sytuacji , kiedy jest ich sporo może to być objaw zapalenia ciała szklstego. To również się udaje leczyć. Pozdrawiam Alicja Błażej-Waskiewicz Opticador ul.Wiejska 20 Warszawa
Tak, jest to możliwe przy pomocy lasera (witreoliza laserowa). Przed wykonaniem zabiegu, konieczne jest wykonanie badania USG oka w celu określenia dokładnej lokalizacji mętów. Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych.
Witam. Jednym ze sposobów pozbycia się mętów w ciele szklistym jest ich witreoliza, czyli działanie impulsami lasera. Jednak ważna jest tutaj kwalifkacja pacjenta, etiologia mętów, ich wielkość, umiejscowienie w polu widzenia a także wiek pacjenta. Oczywiście jak w każdym zabiegu możliwe są powikłania, dlatego mętom w ciele szklistym próbujemy zaradzić np.odpowiednią suplementacją witaminową. Ważny jest wywiad, a także wykonanie badań dodatkowych, m.in. USG gałki ocznej i ustalenie, czy przyczyna ich powstania nie leży w innych jednostkach chorobowych związanych z zapaleniem, cukrzycą. Pozdrawiam.