Męty w oczach po porodzie, wysokie ciśnienie w oczach - odp.
1
odpowiedzi
Dzień dobry Pani Doktor, serdecznie dziękuję za odpowiedź. Byłam z moim problemem odnośnie mętów i całej zaistniałej sytuacji, którą opisywałam w innym poście, ale niestety oprócz suplementu nic konkretnego mi nie doradzono. Jeśli jest jakaś inna forma, z której mogłabym skorzystać, coś co pomogłoby zmniejszyć dolegliwości, bardzo proszę o podpowiedź.
Dziękuję i pozdrawiam.
Dziękuję i pozdrawiam.
Dzień dobry Pani,
rzeczywiście większość okulistów zaleca suplementy diety w przypadku mętów.
I rzeczywiście jest to ogólnie przyjęty sposób postępowania w tym przypadku. Łącznie z zaleceniem dla pacjentki “aby męty polubiła”.
Ani jedno ani drugie nie działa :)
W przypadku mętów po pierwsze należy sprawdzić jakiego rodzaju są to męty. Czy są to zmiany w clele szklistym związane z wadą wzroku czy wielkiem ( ale raczej u Pani wiek nie jest problemem)
Czy może związane są one z innym problemem jak zapalenie czy wylew krwi do środka oka.
Jeżeli jest to jakiś inny problem to należy go leczyć w zależności od przyczyny.
Jeżeli są to męty “zwykłe” i bardzo przeszkadzają jedyną sensowną opcją jest usunięcie ich. Jest to zabieg mało powszechny w Polsce i zwykle spotka się Pani z opinią, że tego się nie robi.
Na świecie się robi i nie jest to takie rzadkie, Musi sobie Pani odpowiedzieć na pytanie czy męty przeszkadzają na tyle, że zdecydowałaby się Pani na operację.
Znajdzie Pani jeszcze w internecie informacje na temat laserowego usuwania mętów. Otóż laser nie usuwa mętów z oka. Laser rozbija męty większe na mniejsze. Zabieg kosztuje około 1000 PLN i zawsze trzeba go powtarzać.
Z czasem powstaje więcej mętów więc co jakiś czas trzeba powtarzać zabiegi. I tak ciągle.
Wracamy więc do zabiegu operacyjnego usuwania mętów, który to zabieg usuwa ciało szkliste CAŁE , w związku z tym usuwa strukturę odpowiedzialną za powstawanie mętów. Raz na zawsze.
Pozdrawiam
rzeczywiście większość okulistów zaleca suplementy diety w przypadku mętów.
I rzeczywiście jest to ogólnie przyjęty sposób postępowania w tym przypadku. Łącznie z zaleceniem dla pacjentki “aby męty polubiła”.
Ani jedno ani drugie nie działa :)
W przypadku mętów po pierwsze należy sprawdzić jakiego rodzaju są to męty. Czy są to zmiany w clele szklistym związane z wadą wzroku czy wielkiem ( ale raczej u Pani wiek nie jest problemem)
Czy może związane są one z innym problemem jak zapalenie czy wylew krwi do środka oka.
Jeżeli jest to jakiś inny problem to należy go leczyć w zależności od przyczyny.
Jeżeli są to męty “zwykłe” i bardzo przeszkadzają jedyną sensowną opcją jest usunięcie ich. Jest to zabieg mało powszechny w Polsce i zwykle spotka się Pani z opinią, że tego się nie robi.
Na świecie się robi i nie jest to takie rzadkie, Musi sobie Pani odpowiedzieć na pytanie czy męty przeszkadzają na tyle, że zdecydowałaby się Pani na operację.
Znajdzie Pani jeszcze w internecie informacje na temat laserowego usuwania mętów. Otóż laser nie usuwa mętów z oka. Laser rozbija męty większe na mniejsze. Zabieg kosztuje około 1000 PLN i zawsze trzeba go powtarzać.
Z czasem powstaje więcej mętów więc co jakiś czas trzeba powtarzać zabiegi. I tak ciągle.
Wracamy więc do zabiegu operacyjnego usuwania mętów, który to zabieg usuwa ciało szkliste CAŁE , w związku z tym usuwa strukturę odpowiedzialną za powstawanie mętów. Raz na zawsze.
Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Dzień dobry. Pół roku temu uszkodziłem sobie lekko nerw promieniowy w lewej ręce. Po tygodniu od uszkodzenia zaczęły się u mnie mrowienia i drętwienia w rękach i nogach. Po dwóch tygodniach z dnia na dzień lewa ręka zrobiła mi się nadwyrężona i osłabiona, a kilka dni później doszły do tego zawroty…
- Witam, Byłam na badaniu usg na którym wykazano,ze piersi o utkaniu gruczołowo-tłuszczwym z cechami nieznacznej dysplazji.Radiolog mówi ze kontrolne usg co rok,że to nic złego.Czy rzeczywiście?
- Witam, na wstępie chcę zaznaczyć, że choruję na RZS(stwierdzone w 2010 po przebytym zakażeniu yersinią).Ze dwa tygodnie temu po tym jak byłem przeziębiony(brak temperatury, raczej obniżona 35,8) na zewnętrznej skórze prącia pokazała mi się czerwona plamka średnia 0,5 cm. Swędząca co jakiś czas.…
- Jeśli moja watroba miała nieznacznie podwyższone enzymy a po miesiącu enzymy wróciły do normy to znaczy że nie ma marskości?
- Mamy problem z jedzeniem naszego dziecka. Mój syn ma obecnie sześć i pół roku. Kłopoty na dobrą sprawę zaczęły się gdy syn miał dwa i pół roku. Zaczęło się od odmówienia z dnia na dzień jedzenia kaszki i mleka oraz spożywania niektórych zup, mięsnych sosów, warzyw. Byłam przekonana że to pewnie…
- Dzień Dobry, poproszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego:Prawostronna skolioza kręg L.W trzonie L4 ognisko o morfologii naczyniaka. Podchrzęstne zmiany przeciążeniowe trzonów L5 i S1 z cechami obrzęku. Wczesne wyostrzenie krawędzi trzonów.Zmiany degeneracyjne krążków m-kręgowych L4-5…
- Szanowny Panie Doktorze, proszę o Pańską radę. Mam 30 lat, ważę 77kg (178cm wzrostu) i mam szpotawe kolana. Przy wyprostowanych nogach i złączonych stopach odstęp między kolanami wynosi 7,5 cm. Od dziecka uprawiam różne rodzaje sportu i do tej pory nie miałem żadnych problemów. Od jakiegoś czasu…
- Czy majac orteze(2,5 tygodnia - zlamana kość sródstopia) można uprawiać miłóśc?
- Witam. Mam problem z miednicą. Opis: Dysbalans miednicy, w pozycji stojącej niewielkie zgięcie stawu kolanowego prawego z koślawym ustawieniem tyłostopia (dość znacznym) oraz rotacją zewnętrzną uda i podudzia. Widoczna także rotacja miednicy w lewą stronę -> ten dysbalans jest pierwotną przyczyną…
- Witam serdecznie Lekarzy Chirurgów szukam pomocy dla ojca który jest w wieku 68 lat .Czy jest w Polsce Lekarz Lekarze którzy podejmą się z operowania przepukliny parfinowej pacjent jest po zawale serca po bajpasach oraz po ciężkich dwóch operacjach żołądka oraz po przebytej sepsie gdzie bym 30…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.