Męty w oczach

od 15 lat mam w oczach męty.około 3 miesiące temu stały się one dla mnie jakoś bardzo uciążliwe,jest ich jakby więcej ,a te co były są jakby większe.czy jest jakieś skuteczne lekarstwo ,krople,tabletki które mogły by pomóc ich się pozbyć ,albo chociaż złagodzić ich przeszkadzanie.czy zrobić jakieś badania,jakieś leki .proszę o porady.

Niestety , wspólcześnie nie ma skutecznego sposobu pozbycia się mętów z komory ciała szklistego. U osób predysponowanych jest to problem narastający niekiedy przyjmuje formę choroby Bensona. Próby witreolizy przy pomocy lasera YAG nie spełniły naszych (pacjentów i lekarzy ) oczekiwań - sa waskie wskazania i spore ryzyko. Suplementem sosowanym doustnie w przypadku mętów jest Vitroft.

Męty w ciele szklistym, można próbować leczyć zachowawczo, lub rozdrobnić je laserem, ale na ile jest to konieczne, trzeba rozstrzygnąć badaniem. Pozdrawiam. Wojciech Markun.

Konieczne jest badanie okulistyczne i ewentualnie diagnostyka uzupełniająca, jeśli będą wskazania. Zanim do niej dojdzie proponuję częste uzupełnianie płynów, dietę bogatą w kwasy Omega i skoncetrowanie się na ciekawej pracy...

Można zmniejszyć ilości mętów ale trudno całkowicie usunąć.Proszę o poradę u Okulisty'

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

Wybierz specjalizację lekarską, do której chcesz skierować pytanie

Wszystkie treści opublikowane na portalu ZnanyLekarz.pl mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą być traktowane jako substytut porady medycznej.