Metformax500 a upławy

3 odpowiedzi
Witam, od ok miesiąca przyjmuję Metformax 500 (jedna tabletka dziennie) z powodu problemów ginekologiczno-endokrynologicznych (podwyższone wartości androgenów i kortyzolu, przerost obustronny zrębu jajników, nieprawidłowa krzywa cukrowa), od tego czasu pojawiły się brązowawo-brunatne upławy, do tego prawie cały czas boli mnie podbrzusze jak przed okresem. Czy może mieć to związek z przyjmowanym lekiem?
Przypuszczam, że przyjmuje Pani ten lek z powodu zespołu policystycznych jajników. Rzeczywiście leczy się go między innymi metforminą. Jeżeli terapia zacznie przynosić spodziewany efekt czyli normalną funkcję jajników to wszystkie objawy które panią niepokoją mogą być objawem powrotu do normy. Na pewno należy tą sytuację kontrolować badaniami dodatkowymi w tym USG przezpochwowym.
Oprócz leczenia w/w należy też zastosować dietę niskocukrową i jest to bardzo ważne, jeżeli ma pani nadwagę to należy robić wszystko aby ją obniżyć. Pozdrawiam.

Rzeczywiście ! Metformina bywa używana w leczeniu niektórych problemów związanych z rozrodem . W jednej dawce dobowej raczej ta długo działająca ...? Dolegliwości mogą być związane z jej użyciem . Do wyjaśnienia w gabinecie . Pozdrawiam !
Może,ale nie musi być związku.Trzeba Panią zbadać.
Sugeruję wizytę: - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.