Męczące objawy

4 odpowiedzi
Dzień Dobry. Od kilku miesięcy dokuczają mi następujące objawy: Ból w klatce piersiowej, duszności, bóle szyi i głowy, ogólne osłabienie i zmęczenie, zlewne poty podczas wysiłku, bardzo szybkie męczenie się, bóle gardła, rano suchy kaszel i wydzielina ropna, lęk przed upadkiem na otwartej przestrzeni. Ogólne rozbicie, brak koncentracji. Przeszedłem konsultacje: Neurologiczną, laryngologiczną, psychiatryczną, kardiologiczną, alergologiczną. Moje wyniki prezentują się następująco: Morfologia: Leukocyty: 9,3 Erytrocyty: 5,1 Hemoglobina : 15,3 Hematokryt: 43 MCV : 86 MCH: 30 MCHC: 35,3 PŁYTKI KRWI: 258 LIMFOCYTY% :19 LIMFOCYTY#: 1,7 NEUTROFILE%: 74 NEUTROFILE#:6,90 INNE( Eo,Bazo,Mono)% : 7 INNE( Eo,Bazo,Mono)#: 0,7 RDW-CV: 13,5 PDW:12 MPV: 10,30 P-LCR: 31. MOCZNIK: 31 KREATYNINA: 0,87 GLUKOZA: 90 D-dimer: 40,00 TSH: 3,050 FT4: 1,24 anty-TPO: 17,00 ALT: 37 AST: 20 GGTP: 24 ACTH: 77,20. CHOLESTEROL: 206,00 TRÓJGLICERYDY: 198 HDL-cholesterol: 34,00 LDL-Cholesterol: 132,00 KWAS MOCZOWY: 6,69. BILIRUBINA: 0,44 MAGNEZ: 0,84 DIASTAZA(SUROWICA) : 38,00 CRP: 10,70 SÓD: 138,90 POTAS: 4,20. INSULINA PO OBCIĄŻENIU GLUKOZĄ75g: Przed obciążeniem: 10,9 po obciążeniu pkt1 : 37,0 po obciążeniu pkt2 : 11,6. TEST OBCIĄŻENIA GLUKOZĄ75g: na czczo: 93,37 po 1 godz: 104,92 po 2 godz: 84,87. HOLTER EKG: Rytm zatokowy miarowy, okresowo tachykardia zatokowa bez arytmii. HOLTER RR: Podwyższone wartości ciśnienia skurczowego we wszystkich pomiarach. Gastrofiberoskopia: Gastritis Chronica. Test na H.Pylori dodatni. Mr Głowa: bez istotnych patologii MR KRĘGOSŁUP SZYJNY: Bez Zmian. MR Jama Brzuszna: Bez zmian. RTG Kl.P: Bez zmian ogniskowych, brak płynu, serce w normie. Mężczyzna 26 lat bez istotnej przeszłości chorobowej. Proszę o poradę jakie badania powinienem jeszcze wykonać i pod jakim kątem, ponieważ jestem już bezradny. Przyjmuję obecnie Propranolol rano i wieczorem po 40mg i serce się uspokoiło, ale w dalszym ciągu bardzo źle się czuję. Lekarze rozkładają ręce.
Radzę wykonać badania w kierunku zakażenia chlamydią. pozdrawiam Piotr Znamirowski

Nie widzę objawów choroby nowotworowej, a tym się zajmuję. Został chyba jeszcze tylko pulmonolog i ewentualne wykluczenie zatorowości.
Generalnie jest Pan przebadany i na szczęście nic złego nie znaleziono. Jeśli zatem organizm jest "dobrze zbudowany", to może jedynie coś się rozregulowało i źle działa, czyli mamy do czynienia z zaburzeniami czynnościowymi typu zespół depresyjny albo rodzaj nerwicy. Proszę sprawdzić ten kierunek.
Pozdrawiam.
. Informacje jakkolwiek dość obszerne nie są wyczerpujące i bez bezpośredniego badania reumatologicznego niczego nie mogę Panu poradzić'
pozdrawiam Czesław Drozd