Mąż w ubiegłym roku w czerwcu był leczony w szpitalu na łuszczyce. Brał silny lek ACITREN 10mg 2x dz
Mąż w ubiegłym roku w czerwcu był leczony w szpitalu na łuszczyce. Brał silny lek ACITREN 10mg 2x dziennie, rano. Na wypisie ze szpitala jest napisane by przez 4tyg.przed, w trakcie i 3 lata po skończeniu leczenia stosować skuteczną antykoncepcje. Czy naprawdę ryzyko zajścia w ciążę jest tak niebezpieczne? Mija rok, a my chcielibyśmy starać się o dziecko. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
1 odpowiedź
Dzień dobry, antykoncepcja w przypadku terapii acitretyną powinna dotyczyć kobiet (we wskazanych przez Panią granicach czasowych). Trudno mi powiedzieć, dlaczego Pani mąż otrzymał takie zalecenia na wypisie, ponieważ mężczyźni leczeni tym lekiem mogą być ojcami nawet w trakcie terapii. Pozdrawiam.
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

