Masło z pleśnią w ciazy

3 odpowiedzi
Witam błagam o pomoc w sprawie pleśni. Jestem w 36 tg ciazy i prowadzę dietę cukrzycowa... Jem chleb ciemny i zawsze gdy go kroję to na niżu zostają okruchy po czym nabieram masło i w tym problem, że drobinki chleba zostawaly w maśle. Dzisiaj przy robieniu kolacji zobaczyłam pleśń w maśle i się przerazilam. Nie zwracałem uwagi bo myślałam że to ciemne okruszki po chlebie ale to była pleśń!! Boję się o dziecko bo nie wiem jak długo mogłam smarować tym masłem z pleśnią chlebek może z kilka dni. Czy coś może grozić dziecku w zdrowiu psychicznym jak i fizycznym?? Czy urodzi się chore? Wariuje już ciągle siebie obwiniam. Dodam że u mnie nie było żadnych dolegliwości... Błagam o pomoc ???? nie wiem już ci mam robić...
Witam, jeśli nie ma Pani żadnych dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, oraz narażenie było krótkotrwałe to nie powinna się Pani tym martwić. Pleśń wytwarza związki rakotwórczne tzw. mykotoksyny (jak patulina, ochratoksyna, aflatoksyna). Spożywanie żywności spleśniałej przyczynia się zatem do powstawania nowotworów, przy czym im częściej zdarza nam się zjeść spleśniałe jedzenie tym większe ryzyko. Na razie może Pani zastosować węgiel leczniczy. Leki p/grzybicze działające ogólnie czyli doustne są przeciwwskazane w ciąży. Proszę bardzo starannie oglądać zjadane produkty, a masło przechowywać w odpowiednio niskiej temperaturze. Pozdrawiam

Witam,
Nie jest możliwe zaszkodzenie dziecku w ten sposób.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Dzień dobry.W mojej opinii szanse zaszkodzenia dziecku w tych okolicznościach są skrajnie niskie i nie trzeba nic robić. Pozdrawiam serdecznie SK.