maść na rozpuszczanie szwów

12 odpowiedzi
Czy jest lek, który przyspiesza rozpuszczanie się szwów? Czy w tym celu można wykorzystać Lioton 1000?
Witam,
rozumiem, że chodzi o szwy podskórne. Wg mojej wiedzy nie ma leków przyspieszających rozpuszczanie się szwów. Pytanie czemu miałoby to służyć?
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski

Dobry Wieczór,
Z tego co mi wiadomo to niestety ale nie ma.
Pozdrawiam.
Lioton przyspiesza wchłanianie krwiaków ale nie szwów. Szwy wchłanialne mają różny okres rozpadu i nie mamy na to wpływu. Pozdrawiam Drmocny
Leki nie zmieniają czasu rozpuszczania szwów
Witam. Nie ma takiej potrzeby i nie ma takich leków. Jeżeli założono szwy, które ulegają hydrolizie, prawidłowe nawodnienie może przyspieszyć hydrolizę szwów. Pozdrawiam.
Dr n. med. Monika Bieniasz
Nie ma takich leków. Lioton 1000 nie rozpuści szwów. Pozdrawiam serdecznie!
Niestety nie ma takiego leku, który przyspieszałby rozpuszczanie szwów. Lioton pomaga we wchłanianiu kwiaków.
Dzień dobry
Nie ma typowego preparatu na rozpuszczanie szwów.
Lioton poprawia pośrednio ukrwienie tkanek może zatem przyczynić się do wchłaniania materiału obcego.
Witam, nie ma takich lekarstw. Najważniejsze o jakie szwy chodzi, skórne, czy podskórne? Po jakim zabiegu? Szwy skórne powinny być usunięte między 7 a 14 dobą, w zależności od miejsca.
nie ma takiego leku.
Dzień dobry,

Nie wiem, czy dokładnie chodzi o rozpuszczanie szwów. Szwy skórne się usuwa. Szwy założone pod skórą wchłaniają się i zwykle nie zależy nam na tym, żeby stało się to zbyt szybko, bo wówczas blizna może się rozejść. Szwy wchłanialne mają odpowiednio ustalone czasy wchłaniania i w określonych przypadkach stosuje się właściwe rodzaje nici.

Jeżeli natomiast chodzi o pielęgnację blizny i przyspieszenie jej zanikania, to oczywiście stosuje się odpowiednie preparaty, mające na celu doprowadzenie do zmniejszania i zwężania blizn. Tych preparatów jest dość dużo i ich użycie uzależnione jest od leczonego miejsca.

Stosuje się natłuszczanie blizn, preparaty typu contractubex, żele silikonowe lub plastry silikonowe, a w cięższych przypadkach preparaty zawierające miejscowo działające steroidy. Leczenie prowadzi się minimum kilka tygodni. Wyboru odpowiedniego preparatu musi dokonać lekarz, który ma szeroką wiedzę w dziedzinie leczenia rany.

W przypadku przetrwałych, dużych i szpecących blizn również można stosować różne metody leczenia, od maści i iniekcji, poprzez mezoterapię, laseroterapię, po leczenie chirurgiczne. Specjaliści chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej powinni przedstawić plan takiego leczenia.

Wraz z zespołem zajmuję się wszystkimi wymienionymi sposobami leczenia, więc jeżeli potrzebna jest pomóc w tej konkretnej sytuacji, chętnie przeprowadzę konsultację i zaproponuję odpowiednie postępowanie.

Z poważaniem,

dr Michał Lewandowicz
Ten lek nie rozpuszcza szwów. Proponuję je zdjąć. Szybciej i taniej.