Masaż lecznicy dla młodego człowieka.

7 odpowiedzi
Witam. Chciałbym umówić męża na masaż lecznicy. Ma 23 lata aczkolwiek przez jego pracę często siedzi w aucie kilka godzin. Jest bardzo wysoki. Często bolą go plecy w różnych częściach ale najczęściej w okolicy barków . Miał wybity 1 bark. Garbienie w stopniu umiarkowanym. Czy to jest wskazanie do masażu leczniczego czy pierwsza wizyta polega na obeznaniu pacjenta ? :) Dziękuje bardzo za pomoc.
Witam. Podczas pierwszej wizyty zawsze przeprowadzam dokładne badanie pacjenta (konsultacja fizjoterapeutyczna). Dopiero na tej podstawie dobieram odpowiednią metodę leczenia Pacjenta. Z reguły jest to terapia manualna lub metoda McKenzie, ponieważ metody te pozwalają uzyskać szybkie i skuteczne rezultaty terapeutyczne. Z poważaniem. Janusz Kocjan
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam,wykorzystuje techniki które są wycelowane w konkretne problemy bólowe ,nie wykonuje ściśle masażu klasycznego . Wymienione wyżej objawy sa wskazaniem do terapii.Zapraszam do gabinetu.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam. Dopiero po wywiadzie z mężem jestem w stanie ocenić jaki typ terapii będzie dla niego wskazany, gdyż masaż nie zawsze przyniesie wymierne skutki. Pozdrawiam Maliński Marcin
Witam. Pierwsza wizyta to wywiad, badanie i terapia. Wówczas ocenię, czy wskazaną formą terapii będzie masaż leczniczy, czy ewentualnie zaproponuję inne zabiegi.
Witam serdecznie.
Ja praktykuję tak, że pierwsza wizyta jest całkowicie poświęcona diagnostyce funkcjonalnej. Przeprowadzam wywiad z pacjentem, testy funkcjonalne nie tylko tego co boli ale szukamy przyczyny również gdzie indziej, zapoznaniem się z badaniami dodatkowymi o ile są jezeli są jakiekolwiek wątpliwości proponuję wykonanie dodatkowych badań oraz przedstawiam propozycję terapii oraz jej całkowity koszt. Jeżeli pacjent jest zdecydowany umawiamy się na terapię i zaczynamy działać.
Pozdrawiam.
:)
Dzień dobry! Jest to jak najbardziej wskazanie do masażu. Na pierwszej wizycie zbadam pacjenta i wtedy zdecyduje jaki masaż należy wykonać i zaproponuję dalszą terapię jeśli będzie konieczna.
Pierwsza wizyta polega na diagnozie i wyborze odpowiedniego leczenia. Nie koniecznie masaż będzie wlaściwym wyborem w tego typu dolegliwościach. Może się okazać że całkiem inne leczenie wybierze fizjoterapeuta.
Pozdrawiam ;)