Martwica skóry

7 odpowiedzi
Witam mam martwice skóry na podudzia od uderzenia mój lekasz nie usuwał tych czarnych tkanek martwych ani nic nie czyscił rany tylko kazal stosowac masc agrosulfan i dezyfekowac rane i zmieniac opatrunek 2 razy dziennie przyjsc za dwa tygodnie do kontroli czy to wystarczy czy zmienic lekarza
trudno odpowiedzieć na to pytanie, warto spróbować stosować żel Microdacyn

Ciężko mi ocenić stan bez oglądania rany. Martwicze tkanki zwykle usuwa się z rany. Pacjenci jednak często mylą martwicę ze strupem. Proszę spróbować opatrunków hydorkoloidowych. Najważniejsza jest strategia T.I.M.E.
Szanowna Pani, Szanowny Panie. Aby zdecydować o prawidłowym postępowaniu medycznym należy ocenić ranę - czyli ją obejrzeć, dotknąć. Dopiero na tej podstawie można wysnuć wnioski i zaordynować prawidłowe procedury medyczne. Pozdrawiam i zapraszam.
Proponuję konsultację z chirurgiem. Argosulfan służy do oczyszczenia rany z martwicy (czarnych tkanek) lub przygotowania do chirurgicznego wycięcia tkanek. Wymaga to indywidualnej oceny po obejrzeniu.
trudno odpowiedzieć na to pytanie bez badania pacjenta. Proponuję stosować się do zaleceń.
Mam parę pytań czy to co pan/ pani opisuje jako martwicę skóry nie jest poporostu zaschniętą wynaczynioną krwią . Jeśli jest to jednak jak pan/pani twierdzi martwica tkanek , może to być spowodowanę niedostatecznym unaczynieniem tkanek w krew.. Konieczny jest zatem wywiad czy mam pan trudności z chodzeniem , czy w czasie spacerów muszą być robione przystanki z powodu bólów łydek( tzw " chromanie przestankowe" ). Czy są choroby towarzyszące takie jak cukrzyca, bowiem te informacje są istotne jeśli chodzi o gojenie rany. Czy nie występują bóle spoczynkowe kończyn dolnych ( co oznacza że bół stopy , palców pojawia się w nocy lub w ułożeniu końcczyny w pozycji poziomej co powoduje mniejszy napływ krwi do kończyny a tym samym tkanek )Dobrze byłoby wykonać USG dopplerowskie tętnic tej kończyny co pozwoli potwierdzić lub wykluczyć tło niedokrwienne a tym samym gorszy proces gojenia rany
Aby ocenić sytuację potrzebny jest bezpośredni kontakt wizualny.. tym niemniej jeśli przestaje Pani ufać lekarzowi, warto pomyśleć o zmianie lub przynajmniej konsultacji innego specjalisty.