Mam zapalenie oskrzeli. Biorę amoksiklav 875 + 125 mg od dwóch dni, wcześniej nieudana próba leczeni

Mam zapalenie oskrzeli. Biorę amoksiklav 875 + 125 mg od dwóch dni, wcześniej nieudana próba leczenia unidoxem 4 dni - zmiana na amoksiklav decyzją lekarza. Mam amoksiklav na 14 dni. Jak wygląda powrót do ćwiczeń na siłowni oraz do zajęć zumby w moim przypadku? Czy w trakcie brania antybiotyku (nie mając już objawów choroby) można wrócić do lekkich treningów?

1 odpowiedź


Dzień dobry. Lekka aktywność fizyczna podczas ustępowania objawów jest możliwa, ale pełną aktywność lepiej wprowadzić dopiero po zakończeniu antybiotyku i całkowitym ustąpieniu objawów, najlepiej zaczynając stopniowo.

lek. Jolanta Zwolan

lek. Jolanta Zwolan

internista

Jelenia Góra

Umów wizytę

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.