Mam w sobie dziwną blokadę w relacji z dziewczyną. Czuję że bardzo ją kocham, że nie spotkam już nig

2 odpowiedzi
Mam w sobie dziwną blokadę w relacji z dziewczyną. Czuję że bardzo ją kocham, że nie spotkam już nigdy tak wyjątkowej osoby, jesteśmy ze sobą już wiele lat i czuję duży strach przed stratą jej. Kiedy przychodzi jednak do myśli o ślubie czuję blokadę przed tym krokiem, przy czym trwanie w wiecznym związku nie jest opcją bo oboje chcemy założyć rodzinę. Czy to może oznaczać że podświadomie wyczuwam, że związek ten jest nieodpowiedni i dlatego nie mogę podjąć decyzji o ślubie? Czy taka blokada i wątpliwości oznaczają że powinniśmy się rozstać? Byliśmy już na terapii, jednak nie udało się dojść do przyczyny tej blokady.
Dzień dobry, niestety nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Może być tak, że faktycznie jest to informacja o tym, że coś w tym związku sprawia, że nie jest Pan w stanie podjąć takiej decyzji. Są również inne opcje. Jedną z nich może być Pana lęk przed bliskością, przed związaniem się, przed odpowiedzialnością, przed tym aby pełnić funkcję głowy rodziny i tak dalej. Zachęcam do udania się do psychoterapeuty i przyjrzeniu się temu lękowi. Może warto rozważyć spotkania indywidualne aby bardziej przyjrzeć się co stoi za tym lękiem? Wspólna przyszłość to bardzo poważna sprawa. Dobrze byłoby aby wszedł w nią Pan z pełnym przekonaniem! Pozdrawiam!

Witam serdecznie, odpowiadając na Pana pytanie, najwłaściwsze wydaje się na terapii indywidualnej przyjrzeć się trudności podjęcia tej ważnej decyzji i tego, czy to jest lęk przed bliskością, odpowiedzialnością czy inne blokady, które należałoby zidentyfikować podczas terapii. Z pewnością ważne by zrobić taki krok i rozwiązać ten nurtujący Pana problem w sposób satysfakcjonujący, Serdecznie pozdrawiam