Mam w domu tylko altacet. Upadlam na kolano obrzęk jest duży i nogą bardzo w kolanie boli. Jest opuc

6 odpowiedzi
Mam w domu tylko altacet. Upadlam na kolano obrzęk jest duży i nogą bardzo w kolanie boli. Jest opuchnięte. Na pogotowiu był bardzo niemiły dr.wiec po zrobieniu RTG nawet nie wiem czy widział zdjęcie bo wypis wręczył mi Ratownik medyczny. Proszę o pomoc co mogę stosować lub czym smarować. Mam w domu opaskę jeszcze uciskowa. Pozdrawiam
Doraźnie obłożenie lodem, ale tak aby nie odmrozić uniruchomienie elastycznym bandażem z podściółką waty z lekkim dociskiem ale bez dyskomfortu.Obrzęk kolana wskazuje na uszkodzenie elementów torebkowo-więzadłowych kolana i płyn(krew) w stawie.Koniecznie za skierowaniem od lekarza rodzinnego do Poradni Ortopedycznej z adnotacją pilne lub cito. powodzenia.......I bez opaski na to jest za wcześnie

Lód, lód i jeszcze raz lód. Kontrola w Poradni Ortopedycznej, czasami konieczne leczenie kaletki przedrzepkowej i wtedy raczej Poradnia Chirurgiczna. Opaska uciskowa założona jedynie na kolano - zdecydowanie odradzam. Może przynieść więcej szkody niż pożytku. Ewentualnie załozona w odpowiedni sposób od samych palców stopy .
Witam. Altacet i opaska w zupełności wystarczą. Można kupić w aptece specjalną opaskę na kolano.
Dzień dobry.
Leczenie zależy od rozpoznania, które jest wpisane na karcie informacyjnej.
Po urazie zawsze można stosować tzw. RICE czyli Rest - odpoczynek, Ice - zimne okłady, Compresion - opaskę uciskową stabilizującą, Elevation - uniesienie kończyny.
Z pozdrowieniami Grzegorz Kierzynka
Witam, myślę że wskazana jest konsultacja ortopedyczna. Do czasu wizyty nie zaszkodzi trzymać kończyny w elewacji (uniesienie), unieruchomić w miarę możliwości, można robić okłady z altacetu i zgłosić się jak najszybciej do ortopedy. Pozdrawiam.
Dzień dobry

W pierwszym etapie można zastosować okłady schładzające, maść np Traumon oraz opaskę elastyczną.
Proponuję jednak konsultację ortopedyczną. W kolanie może powstawać wysięk, który trzeba będzie opróżnić. Mogą być potrzebne także dodatkowe badania np. USG, MRI.

Pozdrawiam
Jasiuk