mam takie pytanie robilam 02.08 betę hcg kontrolnie po poronieniu (łyżeczkowanie macicy w 8 tygodniu

6 odpowiedzi
mam takie pytanie robilam 02.08 betę hcg kontrolnie po poronieniu (łyżeczkowanie macicy w 8 tygodniu ciąży , łyżeczkowanie było 09.07) beta 02.08 wyniosła 67,2 następnie znów zrobiona beta 03.08 wyniosła 34,3 później znów zrobiłam betę 04.08 wyniosła 27,4 i dziś zrobiona beta wynosi 25,0 czy ta beta nie za wolno spada czy to normalne?
Beta HCG może spadać w tym tempie. Proszę skontrolować za tydzień od ostatniego badania jeśli nie będzie żadnych innych niepokojących objawów

Tak jak powiedział kolega, proponuję oznaczenie za tydzień (w tym samym laboratorium) i kontrolę ginekologiczną z usg po miesiączce, lub 6tyg od zabiegu.
zrobilabym usg
Uważam tak jak moi Poprzednicy, jednak istotny jest jeszcze wynik histopatologiczny tkanek uzyskanych w trakcie zabiegu. Jeśli jest prawidłowy, na chwilę obecną zalecam kontrolę, do czasu uzyskania wyniku negatywnego betahcg. W razie wzrostu poziomu konieczna jest pilna kontrola ginekologiczna.
Jeśli nie było podejrzenia zaśniadu groniastego albo choroby trofoblastycznej, to nie ma wskazań ani potrzeby oznaczania BetaHCG codziennie po wyłyżeczkowaniu. Po 4 tygodniach od zabiegu należy zgłosić się na wizytę kontrolną do ginekologa prowadzącego, który powinien Panią zbadać i zrobić USG - trzeba sprawdzić czy jama macicy jest prawidłowa, czy nie ma resztek lub cech ww chorób. Proponuję rozważyć zlecenie zestawu badań w kierunku wykluczenia najczęstszych przyczyn poronienia. Pozdrawiam serdecznie.
nie , proszę się uspokoić gdyby była choroba t wskaźnik wznosiłby się ku górze