Mam takie pytanie 2 miesiące temu miałem zacementowane zęby porcelanowe. Moje pytanie brzmi jak dług

3 odpowiedzi
Mam takie pytanie 2 miesiące temu miałem zacementowane zęby porcelanowe. Moje pytanie brzmi jak długo one są stanie nie odklejic
Jeżeli korony były ostatecznie zacementowane na stałe wówczas cement ten powinien być "nie do zdarcia" przez lata. Możliwe jednak, że stomatolog początkowo użył słabszego kleju dla upewnienia się, że nic złego nie będzie się działo z zębami. W tej sytuacji powinno się wrócić do gabinetu po kilku miesiącach na ostateczne zacementowanie pracy. Pozdrawiam :)

To wszystko zależy od wielu czynników. Lekarz przed wykonaniem koron ocenia ryzyko u danego pacjenta co do trwałości takiego uzupełnienia i robi wszystko, żeby zwiększyć szanse, żeby takie uzupełnienie było na długie lata. Sam cement tworzy bardzo silne połączenie i o ile nie dojdzie do jakiegoś nieszczęśliwego wypadku oraz jeśli pacjent sam nie zniszczy koron np. zgrzytając zębami (a korony nie będą zabezpieczone szyną ochronną) takie uzupełnienia powinny nie odklejać się przez bardzo długi czas. Pozdrawiam
Na ogół nie odklejają się nigdy. Na sytuację kiedy jednak się odklejają mają wpływ różne indywidualne czynniki np. zaciskanie, zgrzytanie zębami (bruksizm), parfunkcje, zbyt krótkie filary, dostanie się śliny podczas cementowania do masy cementu itp.