Mam taki problem że szybko się denerwuje. W dzieciństwie miałam ten sam problem ponieważ ojciec znęc

5 odpowiedzi
Mam taki problem że szybko się denerwuje. W dzieciństwie miałam ten sam problem ponieważ ojciec znęcał się psychicznie i fizycznie nad moją rodzinom i mama jeździła że mną do psychiatry dziecięcego brałam leki i pomogło i teraz po kilku nast latach wrócilo przez mojego byłego partnego nie mogę spać to samo co było jak byłam mała do kogo mogę się zwrócić o pomoc
Warto skorzystać z pomocy psychiatry, a także psychoterapeuty

Witam, potrzebna jest wizyta u psychiatry i psychoterapeuty. Pozdrawiam
A może denerwowanie się jest adekwatnym, odpowiednim, dorzecznym reagowaniem, na trudną, skomplikowaną sytuację? Nie jest już Pani dzieckiem. Nauczyła się Pani czegoś w życiu. Doświadczyła niejednego. Czy jest Pani samotna bo odszedł partner (nieodpowiedni?) czy też nie ma Pani wokół siebie "wsparcia społecznego"? Może to wynika z trudnego dzieciństwa?
Jeśli nie ma Pani nikogo, do kogo mogłaby się Pani zwrócić to proponuję poszukać w okolicy psychoterapeuty(tki). Taka pomoc bywa skuteczna.
Z pewnością potrzebuje Pani pomocy. U osób będących ofiarami przemocy pomocna jest psychoterapia. Jeśli jednak występują objawy, które utrudniają codzienne funkcjonowanie (np. znaczna drażliwość), konieczne może być leczenie farmakologiczne.
Proponuje wizytę u lekarza psychiatry w poradni zdrowia psychicznego lub prywatnie. Internet pomoże w poszukiwaniach (chociażby ta strona). Być może docelowo poza lekami potrzebna będzie psychoterapia. Lekarz po odpowiednich badaniach zaleci co trzeba.