Mam taki problem że jestem osobom zamkniętą w sobie i ciężko rozmawia mi się z ludzmi jak narazie ni

5 odpowiedzi
Mam taki problem że jestem osobom zamkniętą w sobie i ciężko rozmawia mi się z ludzmi jak narazie nie stanowiło mi to proglemu ale ostatnio jest coras gorzej i chciałem się zapytać cz można mi jeszcze pomóc
Oczywiście. Warto rozważyć podjęcie psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie, dr Paulina Jaworska-Andryszewska.

Myślę, że to Pan zrobił właśnie pierwszy krok. Napisał Pan, że wcześniej taka sytuacja Panu nie przeszkadzała, a teraz już tak. Świadomość tego jest ważnym początkiem , bez niej niemożliwe jest rozpocząć proces zmiany.W kolejnych krokach może Panu pomoc psychoterapeuta. Warto więc zgłosić się na pierwszą konsultację...Pozdrawiam i życzę odwagi. Agnieszka Schab
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam .Do momentu kiedy nie stanowi to problemu wszystko jest w porządku jeśli natomiast zaczynamy mieć z tym problem i czujemy że ten objaw nasila się coraz bardziej ,warto zacząć nad nim pracować. Taka trudność w kontaktach może obciążać nasz organizm ,gdyż wywołuje silne emocje. Przyczyn może być wiele od schematów i przekonań wyniesionych z domu, trudnego zdarzenia które miało miejsce do zaburzeń funkcjonowania neuroprzekaźników. Na pewno można pomóc sobie. Zachęcam do kontaktu z terapeutą .Zapraszam.
Dzień dobry. Powinien Pan skorzystać z pomocy psychoterapeuty.
Serdecznie pozdrawiam psychoterapia-krakow.net
Dzień dobry, ludzie różnią się poziomem otwartości. Niektórzy z nas utrzymują wiele kontaktów społecznych, inni są raczej zamknięci w sobie. Nie ma w tym nic złego, dopóki nasz sposób funkcjonowania nie powoduje dyskomfortu. Jeżeli kłopoty w nawiązywaniu kontaktów społecznych zaczęły stanowić problem i sytuacja się pogarsza, warto skorzystać z pomocy psychologa. Podczas konsultacji specjalista spróbuje określić stopień nasilenia i przyczynę kłopotów. Nie wiem, ile mam Pan lat, w jakim momencie życia się Pan znajduje, jaka jest Pana ogólna sytuacja,czy zawsze był Pan zamknięty w sobie i jakie ma Pan doświadczenia w sytuacjach społecznych. Od tego wszystkiego zależy jakiej pomocy Pan potrzebuje. Czy powinna być to np. terapia indywidualna lub grupowa czy wsparcie psychologiczne, jak długo te oddziaływania potrwają.Na pewno jednak warto zapisać się na konsultacje i podjąć próbę zmierzenia się z trudnościami. Pozdrawiam.