Mam taki problem od ponad roku nie mam ochoty na seks z mężem. Mamy dziecko jesteśmy młodzi. Nie czu

2 odpowiedzi
Mam taki problem od ponad roku nie mam ochoty na seks z mężem. Mamy dziecko jesteśmy młodzi. Nie czuję żadnego pożądania nic. On myśli że go nie kocham a to nie prawda. Biorę tabletki antykoncepcyjne i nie wiem czy to przez to, wątpię. Wcześniej nie mialam takiego problemu, lubiłam się kochać sama inicjowalam zbliżenia. Co jest teraz ze mna nie tak??
Szanowna Pani,
proszę skorzystać z konsultacji u psychologa-seksuologa w celu ustalenia przyczyny obecnej trudności.W Pani opisie brakuje informacji m.in. nt. tego, jak wyglądało Państwa pożycie przed narodzeniem dziecka i w trakcie ciąży, od kiedy bierze Pani tabletki antykoncepcyjne, jakie to tabletki, kiedy urodziło się dziecko, jak dzielicie się Państwo obowiązkami w opiece nad nim i wiele innych. Wywiad seksuologiczno-psychologiczny pomoże pozyskać szczegółowe informacje, by określić charakter pomocy dla Pani.
Z uszanowaniem,
Dr n.hum. Monika Gmurek

Rozumiem, że od ponad roku doświadczasz braku ochoty na seks z mężem i nie czujesz żadnego pożądania. Jest to trudne doświadczenie, które może wpływać na Waszą relację. Ważne jest, aby pamiętać, że taki problem może mieć wiele potencjalnych przyczyn, w tym zarówno fizyczne, jak i emocjonalne.

Tabletki antykoncepcyjne mogą mieć wpływ na libido i funkcję seksualną niektórych kobiet. Nie jest to jednak regułą, ponieważ reakcje na antykoncepcję są bardzo indywidualne. Jeśli podejrzewasz, że tabletki mogą mieć wpływ na Twój brak ochoty na seks, warto skonsultować się z lekarzem lub ginekologiem, aby omówić ewentualne zmiany metody antykoncepcji lub dawkowania.

Warto również zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie zaszły jakieś zmiany w Twoim życiu, które mogą wpływać na pożądanie seksualne. Stres, zmęczenie, zmiany hormonalne czy inne czynniki życiowe mogą wpływać na naszą sferę seksualną. Ważne jest, aby rozmawiać z partnerem o swoich uczuciach i obawach oraz wspólnie szukać rozwiązań.

Ponadto, jeśli brak pożądania jest trwały i powoduje cierpienie, może być pomocne skonsultowanie się z psychologiem lub psychoseksuologiem. Taka osoba będzie mogła pomóc Ci zrozumieć przyczyny tego problemu i wypracować strategie, które pomogą Ci odzyskać zdrową i satysfakcjonującą sferę seksualną.

Ważne jest, abyś pamiętała, że Twój brak ochoty na seks nie oznacza, że nie kochasz swojego męża. Libido i pożądanie seksualne mogą być zmiennymi aspektami naszej psychiki i ciała. Komunikacja otwarta z partnerem, zrozumienie i wsparcie wzajemnych potrzeb są kluczowe w radzeniu sobie z takimi trudnościami w związku.

Pracujcie razem jako para, aby znaleźć rozwiązania, które będą odpowiednie dla Was obojga. Pamiętaj, że proces ten może wymagać czasu, cierpliwości i eksploracji różnych możliwości. Wsparcie terapeutyczne może być bardzo wartościowe w tym procesie.

Zachęcam Was do rozmowy, wzajemnego zrozumienia i otwartości na zmiany. Szukajcie wsparcia, zarówno wśród siebie, jak i w profesjonalnej opiece, aby znaleźć drogę do satysfakcjonującej i bliskiej relacji.