Mam taki problem jak zatrzymwanie się serca na sekunde, miałem taki napad ze w ciągu 10 sekund miałe

1 odpowiedzi
Mam taki problem jak zatrzymwanie się serca na sekunde, miałem taki napad ze w ciągu 10 sekund miałem 3 takie pauzy na siłowni,pozatym często odczuwam dodatkowe skurcze serca i moment że serce mi nagle przyśpiesza jak siedze i wali mi 2 min , w przeszlości grałem w piłkę nożną kilkanaście lat od 2 lat jest to siłownia,od miesiąca boję sie wychodzić z domu bo przy wstawaniu czuje dodatkowe skurcze ataki paniki i zatrzymywanie sie serca , ekg , echo probe wysilkową mam zrobioną czekam na wyniki holtera byłem rownież u neurologa robiłem badania krwi wszystkie badania jakie robiłem są w normie, od 10 lat przy tetnicy mam powiekszony migdał może to od niego mam te skurcze dodatkowe i pauzy? opsesyjne mierze tetno palcem przy szyji . Chciał bym isc pobiegać ale lęk jest przogromny przd tym tetnem ktore odczuwam po lewej stronie szyji , chciał bym się dowiedzeć jakie moge wykonac jeszcze badanie w ciągu kilku dni bo wyniki holtera za 10 min , masaż zatoki szyjnej? próba pionizacyjna ? Test pochyleniowy ? kiedy biegalem tez odczuwalem drastyczne spadek tetna po przebinieciu sprintu jakiedy sie po sprincie przykucłem i sprawdziłem tętno , obecnie biore nervosol bo troche na jakis czas łagodzi mi objawy oraz magnez i potas
Magnez i potas rzeczywiście mogą być pomocne. Dolegliwości, które Pan odczuwa wynikają z dodatkowych pobudzeń komorowych. Tak naprawdę nie jest to stawanie serca, ale w trakcie takiego dodatkowego skurczu serce nie kurczy się tak jak powinno, przez co może być nie wyczuwalna fala tętna w tym danym momencie. Takie dodatkowe pobudzenia często pojawiają się na początku treningu, potem zupełnie znikają i znowu po zakończeniu wysiłku się nasilają. Nie wymaga to leczenia, jeśli jest to bardzo dokuczliwe czasem stosujemy farmakoterapię. Oczywiście najlepszczą odpowiedź da nam Holter EKG. Jeśli tętno spadałoby drastycznie na szczycie wysiłku byłby to bardzo niepokojący objaw, ale raczej odczuwałby Pan to jako nagły spadek mocy:), jeśli ten spadek tętna jest już po zatrzymaniu, to może być to już objaw włączania się arytmii, wtedy nie jest to jakoś bardzo niepokojące, co najwyżej bardzo wkurzające. Szczupli odczuwają to bardziej.