Mam syna 8lat ze zdiagnozowanym ADHD. Po 3 miesięcznej kuracji medicinetem 10mg wystąpiły zaburzenia

Mam syna 8lat ze zdiagnozowanym ADHD. Po 3 miesięcznej kuracji medicinetem 10mg wystąpiły zaburzenia jedzenia a nawet jadlowstret, bóle brzucha nasilajace się aż do wymiotów. Pani doktor poleciła podawać mu concerte 18mg, ale boje się ze objawy się powtórzą. Co mam robić? Proszę o pomoc.

1 odpowiedź


Nie wiadomo, jak zareaguje na lek o przedłużonym uwalnianiu, zwłaszcza, iż objawy nie pojawiły się od razu. Może to zaburzenia lękowe od maska somatyczną? Na pewno można spróbowac zastąpić metylofenidat w ogóle innym lekiem, np. atomoksetyną.

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.

  • • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.

  • • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.

  • • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.

  • • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

  • • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.