Mam skończone 47 lat paliłem papierosy ,w badaniu echo serca -umiarkowana niedomykalnośc aortalna i

2 odpowiedzi
Mam skończone 47 lat paliłem papierosy ,w badaniu echo serca -umiarkowana niedomykalnośc aortalna i łagodna niedomykalnośc mitralna skoki ciśnienia 100na49 120 na 50 szybko się mecze ucisk w lewej piersi i mostku pracuję fizycznie dzwigam ,biorę tabletki biblock 2,5 Moje pytanie czy mogę dzwigac biegać jeżdzic na rowerze i czy te objawy spowodowane są od niedomykalności skurczliwośc ,frakcja wyrzutowa ,dynamika serca prawidłowa nie palę 2 lata proszę o odpowiedz z góry serdecznie dziękuję
Najważniejsze to regularne branie leków i kontrola ciśnienia żeby nie było skoków. Byc moze wymaga Pan modyfikacji leczenia. Echo serca należy wykonywać raz na pół roku żeby monitorować ewentualne pogorszenie wad zastawek. Proponuje by leczący Pana kardiolog ustali stopień wysiłku fizycznego bezpiecznego dla Pana i Pana serca.

Łagodna niedomykalność mitralna nie powinna dawać objawów, które Pan zgłasza.
Czy bóle w klatce piersiowej są zależne od wysiłku?
Wahania ciśnienia tętniczego krwi, które Pan podaje nie sa duże.