Mam pytanie związane z moim stanem zdrowia psychicznego. Od dłuższego czasu obserwuję u siebie bardz

2 odpowiedzi
Mam pytanie związane z moim stanem zdrowia psychicznego. Od dłuższego czasu obserwuję u siebie bardzo niepokojące objawy. Jestem bardzo nerwowa. Szczególnie zaraz po przebudzeniu. Niemal wszystko mnie irytuje. Czasem bzdura doprowadza mnie do szału. Krzyczę wtedy, kłócę z bliskimi. W ciągu dnia jest trochę lepiej, ale ciągle jestem napięta, podenrwowana, źle sypiam, mam niekontrolowane wybuchy płaczu. Miałam w przeszłości zdiagnozowana chorobę afektywna dwubiegunowa, ale nie biorą leków. Poza tym nie występują u mnie stany euforyczne, ani maniakalne tymbardziej.
Poranny niepokój, drażliwość i napięcie mogą świadczyć o rozpoczynającym się epizodzie chorobowym. Takie objawy towarzyszą zarówno depresji jak i manii, są obecne także w zaburzeniach lękowych. Aby zapobiec rozwinięciu pełnoobjawowego epizodu chorobowego i złagodzić już obecne objawy należy czym prędzej wznowić diagnostykę i rozpocząć leczenie.

Nie takie rzadkie są epizody "mieszane" choroby afektywnej dwubiegunowej. To znaczy może Pan mieć bardzo silny niepokój, źle spać w nocy, a jednocześnie być przygnębiona i rozdrażniona. Bez euforii. Tak, czy inaczej wizyta u lekarza pilnie potrzebna. Pozdrawiam.