Mam pytanie, wiem już, że z reguły tolerancja na leki chlorprothixen i tisercin nie rośnie. Lecz jeż

2 odpowiedzi
Mam pytanie, wiem już, że z reguły tolerancja na leki chlorprothixen i tisercin nie rośnie. Lecz jeżeli jest ten wyjątek od reguły to jak szybko wzrasta tolerancja?

Dziękuję za odpowiedź, bardzo mnie na niej zależy.
Nie ma takich danych

Dzień dobry
Tisercin i chlorprotixen należą do neuroleptyków , nie ma danych które wskazywałyby na wzrost tolerancji w trakcie przyjmowania tych leków. Zjawisko wzrostu tolerancji dotyczy leków i substancji o działaniu ośrodkowym na układ nerwowy , które mają potencjał uzależniający. Jeżeli dotychczasowe leczenie przestaje pełnić funkcje stabilizacji stanu psychicznego to należy rozważyć modyfikację dotychczasowego leczenia.
Pozdrawiam
Magdalena Skał-Mydłowska