Mam pytanie odnosnie kwasu hialuronowego, w przeciwskazaniach są m.in stany zapalne, infekcje, ja ni

6 odpowiedzi
Mam pytanie odnosnie kwasu hialuronowego, w przeciwskazaniach są m.in stany zapalne, infekcje, ja nie wiem czy mam jakies st.zapalne natomiast mam stany podgoraczkowe od kilku mscy, morfologia idealna-crp,ob tez! , jedynie ASO ok270- 300, nie wiem czy to jest powodem tych gorączek natomiast czy w takim przypadku mogę powtorzyć zabieg kwasem na wybrane partie twarzy i przy okazji tez liposukcja ramion? Mam sie wstrzymac-czy nie powinno to wszystko wplynac na wchlanianie kwasu? Z gory pieknie dziekuje:)
Może Pani, ale najlepiej w okresie bezgorączkowym.
Pozdrawiam

Witam. Radziłabym diagnostykę laryngologiczną i ewentualne leczenie. W razie dodatniego wyniku w kierunku paciorkowców bezpieczniej byłoby najpierw przeleczyć. Zabiegi estetyczne odroczyłabym do czasu wyjaśnienia gorączek.
Witam,
Podjęcie decyzji o terapii wymaga bezpośredniej konsultacji z lekarzem, zebrania wywiadu i przeprowadzeniu bad przedmiotowego. Po wykluczeniu przeciwwskazań do zabiegów, można je wykonać. W dniu zabiegu pacjent musi być zdrowy.
Zapraszam, pozdrawiam serdecznie
Dr Aleksandra Wójcicka
Zdecydowanie przed jakimikolwiek zabiegami z zakresu medycyny estetycznej należy wyjaśnić przyczynę okresowo występującej gorączki oraz podanych, nieprawidłowych wyników badań laboratoryjnych.
Nie obędzie się bez konsultacji specjalistycznej.
Lekarz przed ewentualnym zabiegiem wszystko z Panią wyjaśni.
Konsultacje internetowe nie zastąpią wizyty u lekarza.
W przypadku powyższych objawów zalecane jest wyjaśnienie ich na wizycie lekarskiej przed podjęciem zabiegu implantacji z użyciem wyrobu medycznego kwasu hialuronowego. Częstym problemem gorączek o nieustalonej etiologii mogą być choroby zębów/przyzębia, schorzenia laryngologiczne lub poważne choroby reumatologiczne/nowotwory co jest bezwzględnym p/wskazaniem takich zabiegów. Może być konieczne wykonanie dodatkowych badań przed decyzją o ewentualnym zabiegu. Pozdrawiam