Mam pytanie odnośnie guzka,który pojawił się u mojego chłopaka na plecach.Ze względu na sytuacje z k
1
odpowiedzi
Mam pytanie odnośnie guzka,który pojawił się u mojego chłopaka na plecach.Ze względu na sytuacje z koronawirusem nie mamy możliwości udać się do lekarza i musimy czekać.Jakiś czas temu na plecach,tuż nad pośladkami pojawiła się czerwona napuchnięta gulka,była bardzo czerwona,ale po kilku dniach zeszła.Wczoraj zaczęło pojawiać się ponownie.Nie jest to krosta,wygląda to na napuchnięty guzek/obrzęk i jest lekko twardy.Z dnia na dzień robi się coraz bardziej czerwone i sine.Odczuwalny jest dyskomfort w tym miejscu,tym bardziej wykonując pracę siedzącą i spędzając całe dnie w fotelu biurwym.Proszę o podpowiedź co można z tym zrobić.
Dzień dobry.prawfopodobnie u chłopaka powstała zmiana która nazywa się torbiel pilonidalna lub włosowa. Z poziomu internetu pozaokladami z ichtiolu ciężko będzie coś zalecić. Leczenie jest przede wszystkim chorurgiczne, zatem właśnie do chirurga należy się wybrać celem konsultacji, kiedy już będzie taka możliwość. Pozdrawiam!
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.