Mam pytanie miałam złamanie nad garstka i 5 tygodni ręka była w gipsie .Teraz chodzę na zabiegi ,ale

6 odpowiedzi
Mam pytanie miałam złamanie nad garstka i 5 tygodni ręka była w gipsie .Teraz chodzę na zabiegi ,ale to nic nie pomaga bo ręka od nad garstka aż po lalce cały czas bardzo puchnie i boli chociaż ćwiczę .Co mogę zrobić żeby ręka przestała puchnąć .Pozdrawiam
Najlepiej udać się do dobrego fizjoterapeuty. Będzie on w stanie określić z jakiego powodu ta ręka puchnie. Może potrzeb zrobić zabiegi drenażu limfatycznego?

W takiej sytuacji warto skonsultować się z fizjoterapeuta który zajmuję się terapią tkanek miękkich, wyniku 5 tygodniowego unieruchomienia dochodzi wzmożonej sztywności mięśniowo-powięziowej przez co mocno ograniczona jest ruchomość. Zabiegi typu laser, ultradźwięki, i inne tego typu podobne zabiegi, same mogą nie być skuteczne.
Pozdrawiam
Jeżeli wykonywane są tylko zabiegi fizykoterapii (laser, PM, ultradźwięki itd) sugeruję udać się do fizjoterapeuty na szczegółową diagnostykę. Opuchlizna może oznaczać problem z prawidłowym przepływem płynów w kończynie, co dla fizjoterapeuty nie powinno być problemem.
Pozdrawiam serdecznie.
Proszę skorzystać z drenażu limfatycznego i fali uderzeniowej to najbardziej skuteczne zabiegi na zniwelowanie obrzęku i bólu. Ćwiczenia proszę skonsultować z fizjoterapeuta, żeby mieć pewność że robi Pani odpowiednie. Pozdrawiam
Witam Serdecznie
Obrzęk utrzymujący się po złamaniu nadgarstka niestety ale może się nawet utrzymywać kilka miesięcy i stopniowo, sukcesywnie zanikać. Ciężko ocenić bez wizualizacji Pani nadgarstka jak duży jest to obrzęk. Jeżeli stan Pani ręki bardzo Panią niepokoi proszę o konsultacje z lekarzem prowadzącym i fizjoterapeutom. Jeżeli badania są w normie a lekarz prowadzący nie widzi na tą chwile nic niepokojącego to proszę konsultować swój przypadek u doświadczonego fizjoterapeuty, który wspomoże Panią drenażem limfatycznym bądź innymi manewrami terapeutycznymi z zakresu terapii manualnej....
Ewentualnie zapraszam na konsultacje
Witam serdecznie. Obrzęk na tym etapie jest czymś normalnym. Może utrzymywać się nawet kilka miesięcy stopniowo się zmniejszając. Nie wiem nas jakie zabiegi pani chodzi ale oprócz fizykoterapii konieczna jest rehabilitacja. Za nim jednak pani będzie rehabilitować rękę, proponuję zrobić RTG żeby mieć pewność że kość jest zrośnięta. Pozdrawiam