Mam pytanie dotyczące mojej choroby . Leczą mnie na nerwicę lękową od września 2017r.przed moim dzi

1 odpowiedzi
Mam pytanie dotyczące mojej choroby .
Leczą mnie na nerwicę lękową od września 2017r.przed moim dziwnym epizodem z atakami serca we wrześniu leczyłam się na biegunkę psychosomatyczną od 2009 roku jednym lekiem o nazwie Symfaksin er75.Biegunka wystąpiła u mnie po antybiotyku podanym na ranę po usunięciu ósemki.po czym nie przechodziła przez 8 miesięcy i stwierdzono że to podłoże psychiczne.Po podaniu symfaxinu od 2009roku do września 2017 było ok.wcześniej tylko zadziwiały mnie potworne bóle stawów plecy biodra kręgosłup drętwienie kończyn ,bezsenność spowodowana bólami stawów i w końcu we wrześniu 2017r wybudził mnie nagły atak serca 160 uderzeń zdrętwiałe ręce ,nogi brak tchu i duszenie,pogotowie potem podejrzenie nerwicy z napadami lęku a to nie lęk tylko dziwne szumy w uszach tak jakby ciśnienie rosło i serce które bije z narastającym tempem przez kilka sekund i spada.Czy to mogą być jakieś zmiany neurologiczne.Proszę o pomoc bo faszerują mnie różnymi lekami na depresje nerwice itp.a ataki nie przechodzą wręcz jest jeszcze gorzej do tego doszły dziwne skurcze palców stóp i dłoni i potworne zawroty głowy
Lekarz rozpoznanie stawia na podstawie znajomości objawów występujących u pacjenta oraz co bardzo ważne wyniku badania pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Czasem potrzebne jest wykonanie badań dodatkowych, przy czym każdy wynik badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.