Mam pytanie dotyczące dalszego leczenia. Badanie MR odcinka lędzwiowego kręgosłupa wykonano w sekwe

1 odpowiedzi
Mam pytanie dotyczące dalszego leczenia.
Badanie MR odcinka lędzwiowego kręgosłupa wykonano w sekwencjach TSE w obrazach T1, T2
zaleznych w sekwenciji inwersyjnej z saturacją tkanki tluszczowej w płaszczyźnie strzałkowej oraz w
obrazach T2 zaleznych w płaszczyżnie poprzecznej
Zniesienie fizjologicznej lordozy odcinka lędźwiowego kręgosłupa.
W obrazach T2-zależnych obniżony poziom sygnału z tarcz międzykręgowych L4/L5 і L5S12
obniżeniem wysokości tarczy L5/S1
W sekwencji TIRM podwyższony poziom sygnału szpiku kostnego wokół tarczy międzykręgowej L5/S1
zmiany obrzękowo-przeciążeniowe.
Na poziomie L4/L5 centralno-lewostronna przepuklina tarczy międzykręgowej z uciskiem worka
oponowego i lewego korzenia nerwowego oraz modelowaniem prawego korzenia nerowego
śródkanałowo. Zmniejszenie lewego otworu międzykręgowego z modelowaniem korzenia L4
Na poziomie L5/S1 centralno-dwuboczna ekstruzja jądra miażdzystego tarczy miedzykręgowej z
przemieszczeniem masy przepukliny ku tyłowi na głębokość 8 mm oraz oddzielonego fragmentu
przepukliny ku dołowi, za tylną krawędź trzonu S1 po str. prawej na dł. 16 mm. Na tym poziomie
stwierdza się ucisk obu korzeni S1 wewnątrzkanałowo oraz przemieszczenie prawego korzenia S1
ku tyłowi. Zmniejszenie otworów międzykręgowych z modelowaniem korzeni nerwowych
śródotworowo
Obraz stożka rdzeniowego prawidłowy.
Pytanie brzmi czy do kogo powinienem się zgłosić ? Jak się dalej leczyć? Mam nawracające bóle i nie chce się faszerować lekami przeciwbólowymi i sterydami.
Myślę że jestem w stanie Panu pomóc. Zapraszam na konsultację i leczenie