Mam pytanie. Brałam dość długo escitalopram 20 mg. Wczoraj lekarz zmienil mi na Symfaxin 75 mg. Kaza

1 odpowiedzi
Mam pytanie. Brałam dość długo escitalopram 20 mg. Wczoraj lekarz zmienil mi na Symfaxin 75 mg. Kazał mi zmienic z dnia na dzień. Dzisiaj nie czuje się dobrze. Czy mogę no jeszcze przez tydz brać escitalopram 10 mg żeby zminimalizować skutki odstawienie?
Ja odstawiam leki stopniowo i stopniowo wprowadzam nowe. dawka escitalopramu 20mg to dawka maksymalna. Zalecam moim pacjentom przejscie przez dawki 10mg, a nawet potem 5mg przez kilka dni, a potem dopiero rozpoczęcie przyjmowania nowego leku. Z mojego doświadczenia wynika, ze leki wpływające na mózg " nie lubią" gwałtownych skoków dawek w dól i w górę. Dawka Symfaxin 75mg nie jest dawką wysoką, można zaczynać od dawki 37,5mg, ale 75mg też jest ok, jeśli wczesniej był już stosowany inny lek przeciwdepresyjne, pozdrawiam.