Mam problemy ze wstawaniem. Jak usne to nic nie jest w stanie mnie obudzić nawet bardzo duży hałas.

12 odpowiedzi
Mam problemy ze wstawaniem. Jak usne to nic nie jest w stanie mnie obudzić nawet bardzo duży hałas. Zasypiam np o godzinie 19 i potrafię spac do 12/13. Codziennie śpię przynajmniej 8godzin.Dziewczyna mówi że słowami nie da rady mnie obudzi potrzasanie też nie pomaga. A jak mnie ktoś budzi jestem agresywny bo potrafię odepchnac nawet uderzyć i mówię przy tym od rzeczy. Nie wierzyłem w to dopóki dziewczyna mnie nagrała i pokazała. Staje się to męczące bo przespałem nieraz ważne spotkania czy np sylwestra.
Witam serdecznie, w pierwszej kolejności należałoby skonsultować się z lekarzem rodzinnym / pierwszego kontaktu i zrobić podstawowe badania (może w kierunku cukrzycy) Z wynikami dopiero wtedy udać się na konsultację do psychologa.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Zapraszam na konsultację czy nie ma Pan formy narkolepsji. Andrzej Augustynek
Dzień Dobry Panu,

Opisane przez Pana symptomy, są wskazaniem do kontrolnej i osobistej konsultacji w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu, do czego mocno Pana zachęcam.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu teraz najbardziej potrzebne,

Irena Mielnik-Madej
Czy tak było zawsze, czy coś się w Pana rytmie snu zmieniło w ostatnim czasie? Jeśli taki stan rzeczy utrzymuje się dopiero od niedawna, jest to ważny sygnał, któremu warto się przyjrzeć. W pierwszej kolejności zalecam udanie się do internisty, aby zbadał Pana oraz skierował na właściwe badania, np. krwi czy tarczycy. Przy okazji proszę się zastanowić, czy coś jeszcze oprócz snu przykuło uwagę Pana lub Pana bliskich? Na przykład obniżony nastrój (smutek, przygnębienie, apatia) lub odwrotnie (nadmiar energii, euforia)? Czy zmieniło się coś w Pana zachowaniu, apetycie, potrzebach seksualnych? Jeśli tak, również warto o tym wspomnieć lekarzowi pierwszego kontaktu lub udać się do psychologa.
Jeśli natomiast taki stan rzeczy utrzymuje się u Pana "od zawsze", zastanowiłabym się, dlaczego akurat teraz otoczenie zwróciło na to uwagę lub co sprawiło, że właśnie w tej chwili postanowił Pan dowiedzieć się czegoś więcej o swoim problemie. Odpowiedź na to pytanie może być cenną wskazówką dotyczącą Pana motywacji.
Dzień dobry,
Uważam że powinien Pan udać się do lekarza rodzinnego który skieruje Pana na badania, żeby wykazać, czy ten problem nie wynika z jakichś zaburzeń fizjologicznych, może to być oznaka jakiejś poważnej choroby. Proponuję również wizytę u neurologa aby sprawdzić czy przyczyna nie jest neurologiczna.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Dzień dobry,

trudno mi jednoznacznie wypowiedzieć się w Pańskiej sprawie. Z jednej strony - 8 godzin snu mieści się w granicach normy. Z drugiej - pisze Pan o tym, że potrafi spać przez 17 i 18 godzin. W liście nie ma żadnych informacji o charakterze Pańskiej pracy (regularna, zmianowa itp.) ani bliższych szczegółów o trybie życia. W tej sytuacji proponuję skierować pierwsze kroki do lekarza internisty, który zleci Panu odpowiednie badania. Jeśli zostanie wykluczone somatyczne podłoże doświadczanych dolegliwości, będzie można rozważyć podjęcie oddziaływań o charakterze psychologicznym/psychiatrycznym/psychoterapeutycznym.
Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Hulewska
Witam. sprawa wysypiania się i przesypiania pewnych, także ważnych momentów ma zazwyczaj 2 wymiary. Po pierwsze może mieć wymiar biologiczny (medyczny) ,który warto sprawdzić np.: poprzez odpowiednie badania (badania hormonalne, badania poziomu cukru, i podstawowe oraz rozszerzone wyniki krwi). W tym celu warto się skierować do odpowiedniego specjalisty, można zacząć od lek. pierwszego kontaktu.
Drugi wymiar- podłoże psychologiczne wymaga szerszego zbadania, Warto się dokładnie przyjrzeć temu, dlaczego tak się dzieje, w jakich sytuacjach i jaki to ma związek z Pana życiem. Być może jest to tylko objaw, którego przyczyna jest na ten moment nieznana. Myślę że warto sięgnąć po wsparcie i diagnozę psychoterapeutyczną i nie bagatelizować przy tym kwestii medycznych. Takie rozwiązanie przeważnie przynosi najlepsze rezultaty.
Myślę, że początkowo warto skonsultować Pana stan z lekarzem ogólnym, który po przeprowadzeniu podstawowych badań skieruje Pana na dalszą diagnostykę. Kiedy problemy natury medycznej zostaną wykluczone wtedy warto skorzystać z konsultacji psychologa/terapeuty. Niekiedy problemy ze wstawaniem mogą mieć podłoże psychologiczne i można je rozwiązać poprzez odpowiednią terapię. Pozdrawiam serdecznie
Zaburzenia snu mogą mieć różne podłoże. W związku z tym na początek warto skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który zaleci Panu wykonanie badań, m.in. tarczycy, poziomu cukru, a w następnej kolejności w zależności od wyników może skierować Pana do specjalisty. Jeśli zostaną wykluczone przyczyny medyczne proponuję konsultację psychologiczną. Pomocne będzie jeśli przed konsultacjami postara się Pan przypomnieć lub zaobserwować swoje zwyczaje związane ze snem, tym od kiedy taki schemat snu jest dla Pana charakterystyczny, jak to było w dzieciństwie, czy zmienia się coś w tym obszarze kiedy jest Pan wypoczęty, na urlopie itp. Pozdrawiam Agnieszka Schab
Dzień Dobry, to o czym Pan pisze, istotnie może być trudnością, którą zajmie się Pan w gabinecie terapeutycznym. Zachęcałabym jednak do tego by przed podjęciem psychoterapii udał się Pan do lekarza ogólnego, przedstawił mu problem i wykonał ewentualnie zlecone badania, tak by wykluczyć możliwe medyczne przyczyny Pana trudności.
Pozdrawiam serdecznie,
Martyna Sobczyk/ pomocnaterapia.pl
Dzień dobry, proszę się udać na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci potrzebne badania. Jeżeli zostaną wykluczone przyczyny fizjologiczne, proponowałabym wizytę u psychoterapeuty. Zdarza się, że u podłoża tego typu sytuacji leży problem natury psychologicznej i psychoterapia może okazać się bardzo pomocna. Pozdrawiam
Witam,
zachęcam do konsultacji z lekarzem rodzinnym. Opisane objawy mogą wynikać z przyczyn biologicznych. Jeśli wyniki będą prawidłowe to proszę udać się na wizytę do psychologa. Diagnoza wymagałaby podania większej ilości informacji, ale wstępnie objawy kojarzą się z narkolepsją i pomoc uzyskałby Pan w poradni zaburzeń snu.
Pozdrawiam Justyna Pojawa - Sidorowicz