Mam problemy ze stawem żuchwowym i skręcaniem żuchwy w jedną strone i wymgam jednoczesnego leczenie ortodonty i protetyka. Czy jest taka możliwość, żeby ustawić prosto zęby i żeby staw był "zadowolony" i zeby poprawic troche rysy twarzy?
Pozdrawiam
Prawdopodobnie tak, ale aby ocenić sytuację konieczne jest przede wszystkim badanie a także wykonanie modeli oraz zdjęć rentgenowskich. Dopiero na ich podstawie ustala się plan leczenia. Pozdrawiam

Witam,
w przypadku dolegliwości ze strony stawu skroniowo-żuchwiwego podstawą jest badanie kliniczne, ocena stawów w obrazie RTG i diagnoza z użyciem artykulatora(odwzorowanie pozycji zebow wzgl. stawow) która pomoże zaplanować leczenie. Dopiero wtedy mozemy ocenić możliwości ew.poprawy zebow i rysow twarzy.

Czeka Panią /Pana trudne leczenie ale na pewno warto je podjąć,gdyż problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym mogą narastać.Może to wymagać noszenia szyny zgryzowej w trakcie leczenia i jako aparat retencyjny i rehabilitacyjny .

lek. dent. Maria Radziwilska
lek. dent. Maria Radziwilska
Ortodonta, Protetyk
Gdańsk
Witam!
Tak, jest taka możliwość, należy jednak dobrze zaplanować leczenie i na pewno skonsultować również sytuację z fizjoterapeutą.
Pozdrawiam:-)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.