Mam problem ze swoim zachowaniem. Cały dzień chodzę smutny, przygnębiony. Ludzie mnie denerwują, gdy

4 odpowiedzi
Mam problem ze swoim zachowaniem. Cały dzień chodzę smutny, przygnębiony. Ludzie mnie denerwują, gdy z nimi rozmawiam robie się często zły. Nic w moim życiu mnie nie interesuje, jestem nim znudzony i nie czerpię z niego żadnych przyjemności. Czasem wydaję mi się, że coś widzę (kogoś albo po prostu jakiś przedmiot lub nawet jakąś smugę) mimo tego, że nic tam nie ma. Nie chce mi się nawet angażować w żadne związki, ponieważ nie czuję żadnych emocji do innych ludzi. Nie wiem co w tej sytuacji zrobić.
Dzień dobry,
Doradzałabym w Pana przypadku konsultację u psychologa psychoterapeuty, który na podstawie wywiadu określiłby najbardziej optymalne formy pomocy oraz postawił wstępną diagnozę. Z pewnością wskazana byłaby psychoterapia, która pozwoliłaby na lepsze zrozumienie siebie, przyjrzenie się objawom oraz uzyskanie wsparcia w kryzysie. Nie wykluczone, że przydatna byłaby także konsultacja psychiatryczna, ale o wskazaniach do niej zadecyduje terapeuta.
Pana objawy częściowo wyglądają na depresyjne. Niepokojące są jednak Pana doniesienia o halucynacjach oraz braku emocji wobec innych. Niestety na podstawie opisu nie wiele wiadomo o Panu. Ciekawi mnie to od kiedy problem ma miejsce, jak wyglądały początki, czy w przeszłości miewał Pan podobne objawy itp. Nie wiem również w jakim jest Pan wieku i jak wygląda Pana obecna sytuacja życiowa. W związku z tym bez obszerniejszego wywiadu diagnoza i wskazówki, co do metod leczenia nie są możliwe do postawienia.
Podsumowując doradzam udanie się na konsultacje a w chwili obecnej zachowanie spokoju. Z objawami można bowiem skutecznie walczyć a psychoterapia jest rozwiązaniem dającym ukojenie oraz poprawiającym jakość życia.
Pozdrawiam serdecznie

Szanowny Panie, jeżeli stan który Pan opisuje utrzymuje się od długiego czasu zdecydowanie zachęcam do diagnozy osobowości u psychologa-psychoterapeuty. Diagnoza taka ma na celu m.in. zweryfikowanie czy pojawiające się problemy są wynikiem sytuacji zewnętrznej czy może struktury osobowości. Specjalsita na podstawie diagnozy zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.
Dzień dobry. Z tego co Pan pisze, kontakty z ludźmi wywołują Pana złość, co może frustrować i wpływać negatywnie na Pana samopoczucie, które z kolei rzutuje na kolejne kontakty, powodując tzw. błędne koło. Myślę, że w tej sytuacji warto udać się do psychologa/psychoterapeuty, który mógłby przeprowadzić dogłębny wywiad i pomóc Panu dobrać odpowiednie metody leczenia.
Zaleciłabym konsultację psychiatryczną celem wykluczenia/potwierdzenia np depresji oraz diagnozę osobowości u psychologa diagnosty. Dopiero po pełnej diagnozie można zadecydować o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam.