Mam problem. Zaczęło się od bólu kręgosłupa dolnego i promieniowania do lewego uda. Leki przeciwbólo

4 odpowiedzi
Mam problem. Zaczęło się od bólu kręgosłupa dolnego i promieniowania do lewego uda. Leki przeciwbólowe nie pomagają (ketonal, doloxib), dodatkowo udo cały czas jest zdrętwiałe i dziwne w dotyku . Kiedy posmarowałem diklofenakiem skóra uda zaczęła piec niemożliwie a po kilku h pojawiła się wysypka i z każdym dniem jest jej coraz więcej, mimo, że smaruje to tylko maścią belogent. Mój lekarz nie robi nic, ani badań dodatkowych ani skierowania do specjalisty. Co to może być? Co robić?
Wygląda to na rwę kulszową. Przy tego rodzaju objawach wskazany jest RM i wdrożenie adekwatnego leczenia. Proszę uważać na diclofenak - to mogą być objawy alergii.

jeżeli zmiany skornecsacw miejscu smarowania to wygląda to na nadwrażliwość na diklofenak
wizyta u alergologa
Trzeba udać się do lekarza i wykonać diagnostykę kr. L-S MR kręgosłupa oraz badania EMG ,Prawdopodobnie będzie to nasilenie objawów w przebiegu zmian zwyrodnieniowych z dyskopatią i uciskiem na nerwy ,proszę udać się do neurologa po skierowania na te badania .Do tego czasu można zastosować leki p/bólowe oraz rozluźniające mięśnie np : olfen i mydocalm f
prawdopodobnie rwa kulszowa oraz pokrzywka polekowa (diklofenak w maści). rwa kulszowa - wskazana wizyta u neurologa, diagnostyka obrazowa (rezonans magnetyczny) oraz leczenie farmakologiczne, fizjoterapia a niekiedy konieczna konsultacja neurochirurgiczna w aspekcie leczenia operacyjnego podłoża choroby (przy rwie kluszowej to dyskopatia w odcinku L-S kręgosłupa).
Zmiany skórne po maści - leki może przepisać lekarz rodzinny lub dermatolog.