Mam problem z synkiem. Ma prawie 6tyg. i bardzo często chce ssać pierś. Przybiera prawidłowo na wadz

3 odpowiedzi
Mam problem z synkiem. Ma prawie 6tyg. i bardzo często chce ssać pierś. Przybiera prawidłowo na wadze wręcz az za duzo. Jak wyszliśmy ze szpitala ważył 3400g A po 5tygodniach 5080g. Zaczęłam teraz podawać mleko modyfikowane i jak wypije 100ml jest spokojny śpi a po piersi preży się krzyczy ciągle chce ssać i ma problem z usunięciem bardzo płytki sen,natomiast po butelce jest lepiej. Proszę o pomoc. Czy karmic piersią czy mieszać czy może przejść na butelkę.? Mam wrazenie ze sie nie najada moim mlekiem ale na wadze przybiera. Ssie pierś ktora jest twarda i leci mleko potem mi sie robi miękką i wysuwa mu sie sutek i mam już problem z kamieniem już niezbyt mu wychodzi ssanie.
Proszę o telefon

Witam. Chwała Pani za to że karmi Pani dziecko piersią. Nie powinno się przerywać karmienia piersią w zimie. Nawet niewielka ilość pokarmu matczynego ma olbrzymie znaczenie (in plus) dla prawidłowego rozwoju Pani dziecka. To "prężenie" po karmieniu piersią może być powodowane kolkami, które z kolei mogą świadczyć o podłożu alergicznym. Jak sobie z opisanymi problemami poradzić : zalecałbym karmienie mieszane, natomiast dobrze byłoby gdyby Pani analizowała i starała się eliminować (z Pani diety)te wszystkie produkty, które powodują lub pogarszają kolki ("prężenie). tego typu kłopoty często występują u dzieci "żarłocznych", które szybko i dużo jedzą i co za tym idzie nadmiernie przybierają na wadze. Proszę to skonsultować ze swoim pediatrą ale np. można mieszankę trochę bardziej "rozcieńczać". Pozdrawiam Dr J.Czelej
Szanowna Pani,
bardzo dobrze, że chce Pani karmić piersią i takie nastawienia proszę utrzymać. Najlepiej skontaktować się z doradcą laktacyjnym i rozwiać wątpliwości związane z karmieniem. Jeśli dziecko przybiera odpowiednio to jak najmniej dokarmiany sztucznym mlekiem. Można swoje mleko spróbować ściągnąć i dokarmić swoim mlekiem, ponieważ zapewne dziecko troszkę "rozleniwiło się" jedzeniem przez smoczek i denerwuje się, gdy wolniej leci mleko i trzeba pomęczyć się i ssać.
Wytrwałości!!