Mam problem z synkiem kl 4 bardzo słabo sie uczy widze ze sie stara ale mu nie wychodzi nie wiem co

5 odpowiedzi
Mam problem z synkiem kl 4 bardzo słabo sie uczy widze ze sie stara ale mu nie wychodzi nie wiem co robic bo w koncu bedzie zapużno,od malego bardzo dobrze sie rozwijał szybko sie wszystkiego uczył,poszedł do zerówki i sie zablokował zle znosił zerówke ale jakos dobrnelismy do 4 klasy ale sobie nie radzi prosze o rade
Niekontrolowane emocje utrudniają życie i warto umieć nimi zarządzać w kazdej sytacji życiowej. Często nie zauważamy, że trzymamy emocje, a potem nie rozumiemy dlaczego właściwie wybuchamy. W mojej praktyce spotkalam kilka kobiet z zablokowanymi emocjami, ktore nie mogly zajść w ciążę. Kilka z nich, jeszcze w trakcie terapii lub tuż po, zaszlo w ciążę. W sytuacji którą Pani opisuje watro popracować terapeutycznie i do tego zachęcam. Życzę powodzenia, Beata Szulik-Bomba

Dzień dobry! W przypadku trudności w nauce syna, należy na pewno skonsultować się ze szkołą, czy wychowawca, pedagog szkolny, mają jakiś pomysł w czym może być trudność. Ważne jest śledzenie rozwoju dziecka, jeśli dotąd był prawidłowy, trudności z nauką mogą mieć mniej dostrzegalne na pierwszy rzut podłoże. Wskazana może być diagnostyka syna w poradni pedagogiczno-psychologicznej, współpracującej ze szkołą. To co jest jednak najważniejsze, to Pani rozmowa z synem. Trudność trwa kilka lat, syn jest starszy i będzie mógł więcej opowiedzieć o świecie własnych przeżyć - emocjach związanych z chodzeniem do szkoły, byciem ocenianym, obowiązkami z jakim musi się wywiązać, kontakt z różnymi osobami, nie tylko rówieśnikami. Dobrym pomysłem będzie konsultacja z psychologiem, najlepiej taka, która pozwoli spotkać się Państwa rodzinie razem i wspólnie przyjrzeć się opisywanym trudnością.
Dzień dobry. Proszę porozmawiać z pedagogiem i psychologiem szkolnym. Mogą oni również wystawić Pani opinię na temat syna i później zastanowić się z nimi nad dalszymi drogami postępowania. Pozdrawiam
Dzień dobry. To dobrze, że poszukuje Pani informacji i wsparcia. Warto udać się z synem do psychologa lub psychoterapeuty, który przyjrzy się jego trudnościom w nauce oraz samopoczuciu i pomoże Państwu ustalić przyczynę problemów. Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Gorąco polecam diagnozę w poradni pedagogiczno psychologicznej. Trudności w nauce mogą wynikać z problemów emocjonalnych, jednak mogą być związane z szeregiem innych problemów rozwojowych: może syn ma problemy z koncentracją, może ma dysleksję, może wymaga pomocy ortopytka? Porządna diagnoza wskaże Pani drogę. Bez diagnozy nie można włączyć terapii, nie wiadomo na co leczyć, w jakim obszarze pomagać.