Mam problem z sercem. Byłem na holter ekg. Wyszło mi że mam tachokardie nie wiem czy dobrze pisze se

1 odpowiedzi
Mam problem z sercem. Byłem na holter ekg. Wyszło mi że mam tachokardie nie wiem czy dobrze pisze serca. Lekarz kardiologii powiedział że jest to nie groźna wada ale mnie to męczy. Np. Wczoraj po rowerze na postuju miałem atak i przez to napad paniki. Odczuwam to jak by serce stawało na sekundę. Da się to wyczuć trzymając palec na pulsie ze staje na moment więc nie jest to urojone. Lekarz nie dam mi zadnych leków a mnie to bardzo martwi. Co ja mogę zrobić aby się tego pozbyć?? Proszę o pomoc.
Dolegliwości, które Pan odczuwa wynikają z dodatkowych pobudzeń komorowych. Tak naprawdę nie jest to stawanie serca, ale w trakcie takiego dodatkowego skurczu serce nie kurczy się tak jak powinno, przez co może być nie wyczuwalna fala tętna w tym danym momencie. Takie dodatkowe pobudzenia często pojawiają się na początku treningu, potem zupełnie znikają i znowu po zakończeniu wysiłku się nasilają. Nie wymaga to leczenia, jeśli jest to bardzo dokuczliwe czasem stosujemy farmakoterapię.
Co to tachykardii ciężko się odnieść, bo nie napisał Pan jakie było średnie tętno, jakie minimalne, a jakie maksymalne w trakcie zapisu Holtera EKG. Jeśli lekarz nic nie zaproponował, to może wynik mieścił się w granicach normy:) Jeśli będzie Pan dużo trenował tętno na pewno się obniży.