Mam problem z samym soba a mianowicie przez problem w 5 letnim zwiazku, ciagle zdrady, klamstwa , du

6 odpowiedzi
Mam problem z samym soba a mianowicie przez problem w 5 letnim zwiazku, ciagle zdrady, klamstwa , duzo nerwow i stresu,czuje sie beznadziejnie ze soba, miewalem ataki paniki czulem ze umieram, nie potrafie przez stres znalezc pracy, idac na rozmowe kwalifikacyjna bedac coraz dalej od domu i coraz blizej celu tak sie stresuje ze potrafie sie wrocic z powrotem, zaś jak dotre gdzies i zalatwie sprawe i wracam wszystko jest w porzadku jestem bardzo zadowolony i wyluzowany, lecz droga w ta pierwsza strone jest bardzo trudna i zazwyczaj konczy sie powrotem do domu w polowie drogi i totalną rozsypką, jak sobie z tym poradzic? jak to leczyc? chcialbym w koncu zacząć normalnie zyc..
Zachęcam do podjęcia psychoterapii. Pozna Pan skąd biorą się takie lęki i będzie mógł Pan sobie z nimi lepiej radzić. Pozdrawiam

Dzień dobry,

w tak złożonej i trudnej sytuacji warto skorzystać z pomocy terapeuty, który po zebraniu dokładnego wywiadu i określeniu przyczyny, nauczy Pana odpowiednich metod radzenia sobie z lękiem, poszczególnymi stresorami. To ważne, by znalazł się Pan pod opieką osoby, kóra udzieli profesjonalnego wsparcia.

dr Monika Gmurek
Witam serdecznie, niewątpliwie zasobem na wstępie jest świadomość pewnych swoich lęków i obaw. Pan najlepiej zna siebie i swoje możliwości, które w procesie terapii można uzewnętrznić, wzmocnić nazwać. Dlatego to bardzo dobry moment aby poszukać psychologa - terapeuty i podjąć wyzwanie w którym głównym celem jest Pana zmiana na lepsze. Powodzenia.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Podglądając swoje własne życie, przydażające się wątki, doświadczane lęki, komplikacje, straty często nie bierzemy pod uwagę naszego dziedzictwa, które na poziomie międzypokoleniowym bardzo mocno wpływa na naszą kondycję zarówno bytową jak i funkcjonalną. Międzypokoleniowa spuścizna doświadczonych przez poprzednie pokolenia traum ma ogromny wpływ w strategie jakimi dysponujemy podejmując wybory. Pana "wyjścia" z domu mogą być obciążone takimi właśnie zapisami - rozwiązaniami, które kiedyś musiały zostać dokonane przez jednego lub kilku członków rodziny i zakończyły się wyrazistym rezultatem. Terapeuci pracujący w nurcie systemowym analizują historię i w niej szukają źródeł współczesnych niepowodzeń członków klanu - w Pana przypadku nasunąć się może pyatnie: czy ktoś z członków Pana rodziny w poprzednich pokoleniach "wyszedł" z domu i skończyło się to czymś trudnym/trumatyzującym? To mogło być: gdy wrócił, zastał w domu coś trudnego do zaakceptowania; podczas nieobecności stracił kogoś; bezieczniej było nie wychodzić z domu a wujście wiązało sie wyłącznie z czymś co miało służyć przezyciu, przetrwaniu, z czymś co mogło być związane z koniecznością...
Podczas spotkań analizowana jest historia rodziny,, genogram, dotychczasowe wydarzenia w życiu, szukane są źródła traumy i możłiwe przyczyny jej powstawania a w reszcie analizaowane są sytuacje które mogąca być pewną kontynuacją rozwiązań podpowiadanych strategiami poprzednich pokoleń.
Drogi Panie,
związek, który opisuje Pan w słowach "ciągłe zdrady i kłamstwa" bez wątpienia kwalifikuje się do naprawy lub zakończenia. Rozumiem, że sam Pan nie jest w stanie tego zrobić. Dlatego na pewno potrzebna jest Panu pomoc specjalisty. Tym bardziej, że stres z tym związany z pewnością bardzo negatywnie wpływa także na Pańskie życie zawodowe.
Proszę znaleźć w swojej okolicy psychologa lub psychoterapeutę i umówić się na wizytę, a później rozpocząć terapię.

pozdrawiam
Radosław Krąpiec, psycholog
W celu zrozumienia przeżywanych przez Pana stanów na pewno pomoże dobry psycholog/psychoterapeuta. Myślę jednak, że warto również przyjrzeć się relacji, która nie daje satysfakcji i spokoju a tylko nerwy- - > terapia dla par.
Jeśli natomiast che Pan nauczyć się szybkich i skutecznych metod radzenia sobie ze stresem i odprężającej autorelaksacji polecam treningi metodą Biofeedback - grając w specjalną grę komputerową sterowaną wyłącznie siłą umysłu Pana mózg "przeprogramuje" swoje połączenia neuronowe na ścieżkę spokój i relaks. Potem w sytuacjach budzących stres i niepokój będzie miał już Pan "gotowca" w postaci automatycznej reakcji dzięki czemu będzie Pan mógł poczuć się swobodnie. A same treningi są łatwe i przyjemne--bo to jakby nie patrzeć gra :)