Mam problem z pękającymi naczynkami w oczach. Mam 25 lat, raczej dużo śpię, nie jestem przem

1 odpowiedzi
Mam problem z pękającymi naczynkami w oczach. Mam 25 lat, raczej dużo śpię, nie jestem przemęczony, nie stresuję się itp. Od około roku niemal codziennie pęka mi naczynko, po kilku godzinach muszę zamykać oko bo zaczyna boleć i mocno kłuć. Kiedyś okulista polecił stosować krople, od roku stosowałem je codziennie, czasami zmieniałem je. Ostatnio też byłem u okulisty i nadal kazał stosować krople. Kilka dni ich nie używałem i w sumie nie zauważyłem ani polepszenia ani pogorszenia sytuacji. Co może być tego przyczyną? Bo już nie daję z tym rady, ciężko cokolwiek robić bo tylko myślę o tym że kłuje oko, pomijając fakt że masakryczne to wygląda czerwone oczy non stop, mimo, że i tak nigdy nie miałem specjalnie jasnych białek ocznych. Dodam tylko, że od kilku lat leczę się na niedoczynność tarczycy, ale przyjmuję leki i jestem pod kontrolą endokrynologa.
Pozdrawiam
Jeśli problem dotyczy tylko oczu to nawilżenie i ochrona przed wysychaniem spojówek jest konieczna stale. Natomiast warto przebadać się pod kątem innych możliwych przyczyn jak np zaburzenia glikemii, ciśnienia tętniczego czy krzepliwości krwi. Zmiany w wymienionych czynnikach mogą objawiać się wylewami podspojówkowymi.