Mam problem z nawracającą grzybicą pochwy. Leczę się średnio co 2 miesiące, zarówno masciami, jak i

3 odpowiedzi
Mam problem z nawracającą grzybicą pochwy. Leczę się średnio co 2 miesiące, zarówno masciami, jak i globulkami dopochwowymi. Ponadto po kuracjach antybiotykowych stosuję globulki uzupełniające florę bakteryjną. Niestety problem powraca. Mam stałego partnera. Zabezpieczamy się prezerwatywami. Mimo, to podejrzewam, że możemy się nawzajem zarażać. I tu pojawiają się moje pytania. Jakie są objawy grzybicy u mężczyzn? (Nie zauważyliśmy nic niepokojącego). Do jakiego specjalisty się udać? Dermatologa, czy urologa? Czy jest szansa na ewentualne leczenie nas przez jednego specjalistę? Jak powinno wyglądać leczenie nawracającej grzybicy, żeby w końcu pozbyć się problemu na dłuższy czas? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam,
Mimo wszystko proponuje konsultacje partnera u dermatologa i rowniez wlaczenie jednorazowo terapii przeciwgrzybiczej gdyz moga sie Panstwo wzajemnie nadkazac
pozdrawiam

Dzień dobry.Odpowiedz brzmi powinien to leczyć dermatolog.Ponadto poza opisanymi przez panią lekami istnieją tabletki doustne p/grzybicze ..Oczyiście duży wpływ na skutecznośc ma tzw leczenie lustrzane,czyli obydwoje partnerów stosuje zalecony lek równocześnie nawet jeżeli jedna z nich zupełnie nie ma poczucia choroby.
Z poważaniem dr Piotr Mazur.
Wskazane jest wykonanie posiewów celem identyfikacji patogenów oraz równoczasowe leczenie partnerów. Pani powinna być skonsultowana przez ginekologa, a mąż może udać się do dermatologa lub urologa.