Mam problem z nawracającą grzybicą pochwy. Byłam leczona różnymi lekami i wraz z lekarzem rozważaliś

2 odpowiedzi
Mam problem z nawracającą grzybicą pochwy. Byłam leczona różnymi lekami i wraz z lekarzem rozważaliśmy możliwe przyczyny. Wszystko wskazuje na to, że problemem jest podwyższone ph pochwy z powodu krwawień 14-dniowych. Jestem po laparoskopii jajnika, ale ponownie pojawiła się w nim torbiel, która powoduje plamienia od 19/20 dnia cyklu. Od 27 dnia mam 7-dniową miesiączkę i to właśnie w czasie tych plamień lub zaraz po skończonej miesiączce można obserwować upławy grzybicze. Co mogę zrobić, żeby temu zaradzić? Mój lekarz jest bezradny. Czy starać się o dziecko co umożliwi aplikowanie probiotyków w sposób ciągły jeśli zajdę w ciążę (biorąc probiotyki wszystko jest dobrze)? Czy nie ryzykować zajściem w ciążę dopóki stan się nie ustabilizuje i lepiej brać tabletki antykoncepcyjne, które powodują niewielkie i krótkotrwałe krwawienia i przez dłuższy czas mogę stosować probiotyki (jednak po lekach hormonalnych źle się czuję)? Jestem już w późnym wieku i z mężem chcemy starać się o nasze pierwsze dziecko, ale ta grzybica nam to uniemożliwia.
grzybicę należy wyleczyć, probiotyki stosować, cykl uregulować i nie stosować tabletek bo działają pro grzybiczo, i skierować się do ośrodka wspomaganego rozrodu, nie poddawać się zbędnym zabiegom inwazyjnym

Starać się zajść w ciążę.